Шефилд Юнайтед отново впечатли и си тръгна непобеден от "Емиратс" (видео)

Арсенал записа второ поредно равенство в Премиър лийг, след като направи 1:1 с Шефилд Юнайтед на "Емиратс" в двубой от 23-тия кръг на английския шампионат. Габриел Мартинели (45') откри резултата, но Джон Флек (83') изравни за "остриетата". Тимът на Крис Уайлдър изигра поредния си силен мач и в края нямаше да е незаслужено да стигне дори до пълен обрат.

Микел Артета бе направил три промени в сравнение с лондонското дерби с Кристъл Палас. Капитанът Пиер-Емерик Обамеянг е наказан, като вместо него започна Габриел Мартинели. С капитанската лента пък беше Александре Лаказет. Букайо Сака и Шкодран Мустафи също стартираха.
Само една корекция имаше в титулярните 11 на Шефилд - Лис Мусе замени Дайвид Макголдрик.
"Артилеристите" не изиграха добро първо полувреме, като в голяма част от него гостите дори стояха по-добре на терена на "Емиратс", но въпреки това лондончани успяха да вземат аванс в последната минута преди почивката. Центриране на Сака отляво рикошира в крака на бранител, след което се озова на пътя на Мартинели. Бразилецът засече от въздуха, пращайки топката в опразнената врата.
В 56-ата минута гостите пропуснаха страхотна възможност. Макбърни надигра Лено с глава, но в последния момент Джака, който бе на точното място, изчисти от голлинията.
В 69-ата минута "артилеристите" поискаха дузпа, след като Пепе нахлу в наказателното поле, премина покрай Стивънс и се опита да преодолее О'Конъл. Бранителят вдигна крак, но не успя да играе с топката. Нападателят опита да се възползва, потърси контакт и падна. Майк Дийн обаче не отсъди нищо, а и ВАР не промени решението му.
Шефилд обаче бе отборът, който повече търсеше гола през второто полувреме. Усилията на "остриетата" бяха възнаградени в 83-тата минута. Шарп отклони центриране на Робинсън, топката се озова във Флек, който стреля силно. Кълбото рикошира в земята, след което прехвърли Лено и попадна в далечния ъгъл - 1:1.
Минута преди края Макбърни дори пропусна да направи пълен обрат, но ударът му бе блокиран. След това пък Лено изби много опасен изстрел на Бешич.