Реал Мадрид пречупи Севиля в мач с много полемики (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надви с 2:1 Севиля в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Каземиро се превърна в големия герой за "лос меренгес", отбелязвайки две попадения (57 и 69). Люк де Йонг се разписа за гостите с гол в 64-ата. През първото полувреме съдията отмени гол на южняците заради нарушение в атака. Попадението на севилци през втората част също породи дискусии заради игра с ръка на Мунир. С успеха "белите" временно се качиха на върха в Испания преди двубоя на Барселона.

Зинедин Зидан промени изцяло облика на нападението си, залагайки на Лукас Васкес, Лука Йович и Родриго при схема 4-3-3. Едер Милитао замени невъзстановения Серхио Рамос в центъра на защитата. Юлен Лопетеги разположи Люк де Йонг в атака, подпомаган от Мунир Ел Хадади и Франко Васкес.
Преди двубоя Севиля направи шпалир на новите носители на Суперкупата на Испания, а Рамос показа трофея. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" не излязоха притеснени и често владееха топката в началните минути. В петата “белите” развиха скоростна атака отляво, Йович получи на границата наказателното поле и беше блокиран при удара. В 12-ата Тони Кроос завъртя топката фронтално от 22 метра и тя попадна в ръцете на Томаш Вацлик.
Постепенно домакините изнесоха играта по-напред в опит да поставят под напрежение "рохибланкос". В 26-ата Неманя Гудел опита извеждащо подаване към Мунир, но подаде точно и Тибо Куртоа стигна до топката. Минута по-късно Каземиро шутира от дистанция и прати кълбото покрай сглобката.
В 29-ата Люк де Йонг опъна мрежата с глава след корнер. Попадението обаче беше отменено след намеса на ВАР. Повторенията показаха, че Гудел умишлено застава на пътя на Милитао и "заслонът" беше счетен за нарушение. В последния четвърт час на полувремето севилци отново взеха инициативата и по-често атакуваха.
В 57-ата мадридчани откриха резултата. Лука Йович атрактивно подаде с пета към Каземиро в наказателното поле. Бразилецът запази топката с тяло, напредна и технично копна, за да преодолее вратаря - 1:0. След попадението Зидан пусна Карим Бензема и Винисиус Жуниор.
В 64-ата Люк де Йонг реализира великолепно попадение. Повторенията показаха как Мунир докосва топката с ръка, паднал на земята. Секунди по-късно нападателят чукна топката с коляно към Де Йонг, който финтира Каземиро и вкара превъзходен гол с удар по диагонала - 1:1. Пет минути след това Модрич качи топката на главата на Каземиро, който беше забравен на ръба на малкото наказателно поле и вкара с глава. Защитниците на гостите гледаха отблизо и никой не скочи за топката - 2:1.
В 73-ата Каземиро беше близо до хеттрик - шутира опасно от 18 метра покрай гредата. Две минути по-късно Винисиус надбяга Жул Кунде отляво и центрира в малкото наказателно поле, където Бензема не успя да уцели вратата, притиснат от бранител. В 84-ата Хесус Навас преодоля Ферлан Менди, стигна до наказателното поле, където центрира опасно, но Каземиро беше избрал точната позиция и изби.
В 87-ата Винисиус превъзходно задмина Кунде и достави отлична топка на Тони Кроос. Германецът стреля в тялото на вратаря и пропусна голяма възможност. Две минути по-късно Лукас Васкес сгреши и подари възможност пред новото попълнение Юсеф Ен-Несири. Бързакът финтира Милитао, но ударът му не се получи и прати топката встрани.
С успеха Реал Мадрид продължи серията си на 12 мача без поражение.