Юмбер триумфира с титлата в Оукланд

Непоставеният Юго Юмбер спечели титлата от турнира по тенис в Оукланд (Нова Зеландия) с награден фонд от 610 хиляди долара. На финала французинът победи драматично своя сънародник Беноа Пер със 7:6 (2), 3:6, 7:6 (5).

21-годишният Юмбер триумфира с първа титла в кариерата си след изиграването на два драматични тайбрека в двубой, продължил 157 минути. Петият в схемата Пер, който е на 30 години, изравни резултата след втората част, пробивайки един път своя противник.

Игралият първи финал в турнир на АТП Юго Юмбер спечели срещата при третия си мачбол, след като поведе с 6:3 в тайбрека на последния сет. По пътя си към титлата Юмбер отстрани втория в схемата Денис Шаповалов, както и четвъртия поставен Джон Иснър.

"Не можех да мечтая за по-добро начало на годината. Това е нещо като турнир на отплатата. Преди бях загубил срещу четирима от петимата тенисисти, срещу които се изправих в Оукланд", заяви шампионът Юмбер, който е на 57-мо място в световната ранглиста. Беноа Пер има титли на АТП в своята кариера.