Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Барти спечели титлата в Аделаида

Ашли Барти спечели титлата от турнира по тенис в Аделаида (Австралия) с награден фонд 848 хиляди долара. На финала лидерката в световната ранглиста победи с 6:2, 7:5 Даяна Ястремска за 87 минути. Шампионката от "Ролан Гарос" направи два пробива в първия сет, повеждайки в резултата.  Представителката на домакините спечели подаването на украинската тийнейджърка в първия гейм на втората част, но се стигна до 5:5. Барти направи нов пробив за 6:5 и след това сервира успешно за спечелване на титлата.

Ашли Барти е първата австралийка, която триумфира в турнир на родна земя след 2011 година. През последните два сезона водачката в класацията на WТА изгуби на два пъти финалите в Сидни. 19-годишната Даяна Ястремска, която е на 24-та позиция в световната ранглиста, е спечелила три шампионски трофея в своята кариера. Следващият двубой на Ашли Барти е на Откритото първенство на Австралия срещу Леся Цуренко.