Монтана срази Ботев (Луковит) и е първият полуфиналист за Купата на България

Отборът на Монтана се класира за полуфинали в турнира за Купата на България. Волейболистите, водени от Даниел Пеев, победиха без проблем втородивизионния Ботев (Луковит) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:16) в първия мач от четвъртфиналите на надпреварата, който се провежда в бургаската зала „Младост“.

Така монтанчани очакват своя съперник за полуфиналния сблъсък, като ще се изправят срещу победителя от двойката Хебър (Пазарджик) – Левски София. Двубоят не предложи особена интрига, като тимът на Монтана имаше водеща роля в играта през цялото време на срещата. Волейболистите на Луковит се опитаха да дадат отпор на съперника, но това им се отдаде частично. Те бяха равностойни до средата на първия гейм, след което монтанчани взеха своето. Във втората част луковитци използваха по-лежерното настроение на съперника, като поведоха и диктуваха играта до 10:8 в своя полза. Монтанчани обаче активизираха, не позволиха изненади и спечелиха втория гейм, като поведоха с 2:0. В третата част съставът на Даниел Пеев най-накрая загатна за потенциала си, като показа повече концентрация и поведе със 7:0. Разликата бе непреодолима и Монтана спечели мача с чиста победа.

Най-резултатни за Монтана станаха полският диагонал Миколай Сърнечки (1 блок и 53% ефективност в атака) и Радослав Попов (1 блок, 3 аса, 58% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане) с по 11 точки за победата. За тима на Ботев Иван Панков (1 блок, 2 аса и 31% ефективност в атака) и Мирослав Братанов (2 блока, 2 аса, 47% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане) реализираха 14 и 13 точки.

МОНТАНА - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)
МОНТАНА: Максимилиан Талер, Миколай Сърнечки 11, Радослав Попов 11, Златко Кьосев 10, Иван Латунов 5, Тодор Костов 5 - Мартин Божилов-либеро (Тодор Вълчев, Любослав Симеонов 3, Димитър Калчев 1, Стефан Чавдаров 3, Денимир Димитров 1, Методи Методиев-либеро)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
БОТЕВ: Людмил Бенов, Иван Панков 14, Мирослав Братанов 13, Цветослав Цаков 6, Пламен Тодоров 4, Борис Борисов 3 - Валери Георгиев-либеро (Иван Маринов)
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.

Статистика: Борис Николов.