Бордо изхвърча от турнира за Купата на Франция

Отборът на Бордо сензационно отпадна още в 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция, след като загуби с 2:3 при гостуването си на третодивизионния Пау. Любопитното е, че домакините излязоха без петима от титулярите си, след като преди двубоя треньорът Бруно Арл обяви, че шампионатът е приоритет, а Купата е "ефимерна цел".
Футболистите на Пау откриха в 23-ата минута с попадение на капитана Мустафа Наме, а в края на първата част Джош Маджа реализира за 1:1.Равенството обаче се запази само две минути, тъй като в 43-ата Янкуба Джарджу отново изведе Пау напред. В 81-ата минута Никола Де Превил вкара за 2:2 и вкара мача в продължения. В тях победното попадение за Пау реализира Гай в 118-ата минута и хвърли в екстаз зрителите по трибуните. Бордо пък записа шеста загуба в последните си седем мача във всички турнири.