ЦСКА-София стартира с разгром (видео)

ЦСКА-София стартира впечатляващо зимните си контроли, след като днес разгроми с 4:0 новака в казахстанския елит Каспий. Червените дръпнаха с два гола аванс до почивката след точни изстрели на Али Соу (35, 39). През втората част Раул Албентоса добави още едно попадение в 61-ата минута, а седем по-късно Набиханов вкара в собствената си врата.

Сред титулярите на ЦСКА-София започнаха завърналите се от наем Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси, а през второто полувреме дебют направи дошлия от Дунав Ахмед Ахмедов.

Българският тим можеше да вкара още преди да са изтекли две минути. Тиаго се възползва от грешно подаване на бранител в синьо, овладя топката около центъра на терена, напредна с нея и стреля фронтално от 23 метра, но на сантиметри покрай дясната греда.

В 7-ата минута малко не достигна на Али Соу да пресече пас към вратаря. Седем минути по-късно и Каспий пропусна едно от малкото си положения. Хайрулин бе изведен сам срещу Черниаускас малко след центъра на терена, но стреля в аут.

Последва игра в центъра на терена и без сериозни положения пред двете врати. Ситуацията се промени в 35-ата минута, когато ЦСКА-София поведе. Али Соу получи извеждащ пас пред наказателното поле на казахстанците и останал фронтално сам срещу вратаря без проблем пусна топката покрай него за 1:0.

Четири минути по-късно червените вкараха втори гол. Негов автор отново стана Али Соу, който отбеляза с глава след центриране на Джеси отляво.

До края на първото полувреме футболистите на Милош Крушчич продължиха да са по-активни, но до трето попадение не се стигна.

Десет минути след началото на втората част червените комбинираха добре пред наказателното поле на противника. Евандро изведе Давидов сам срещу вратаря, но руснакът стреля в тялото му, пропилявайки първата добра възможност след почивката.

В 61-ата минута червените стигнаха до трети гол, когато Раул Албентоса отбеляза от метър фронтално срещу вратата, засичайки центриране от корнер.

Наказателната акция на ЦСКА-София продължи и в 68-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Тогава Греъм Кери се разходи през цялата защита на Каспий и центрира остро отляво, а Набиханов си вкара автогол в опит да изчисти топката.

В 72-ата минута ЦСКА-София като по чудо не отбеляза пети гол след добър самостоятелен пробив на Томи Юрич. Таранът на червените преодоля бранител и се озова под ъгъл сам срещу вратаря, но шутира в аут.

До края на проверката футболистите на Крушчич продължиха да атакуват, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Това бе единствената проверка за българския тим на първия му подготвителен лагер в Турция. След няколко дни ЦСКА-София ще потегли за Испания, където ще продължи с контролите.

ЦСКА-СОФИЯ - КАСПИЙ 4:0