Томова отпадна след оспорван мач в Мелбърн

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Томова загуби от поставената под номер 20 Моника Никулеску (Румъния) с 6:1, 1:6, 4:6 след малко повече от два часа игра.

Софиянката допусна пробив на старта на мача, но след това взе шест поредни гейма, с което и първия сет. Във втората част ролите се размениха. Българката започна с пробив, но последва серия от шест гейма за Никулеску, която изравни резултата.

Третият сет беше най-оспорван и продължи почти час. Томова пропусна две възможности за пробив при 3:2 в шестия гейм, след което загуби подаването си за 4:5, а веднага след това румънката затвори мача при собствен сервис.

Така единствената българка в пресявките остана Изабелла Шиникова, която по-рано днес елиминира Мая Хвалинска от Полша с 6:0, 7:5, а утре тя ще се изправи във втория кръг срещу шестата поставена в предварителната схема Наталия Вихлянцева (Русия), 112-а в световната ранглиста.