Орландо спря серията на Лейкърс от девет поредни успеха

Орландо победи Лос Анджелис Лейкърс със 119:118 точки и прекъсна серията на "езерняците" от девет поредни успеха в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

Маркел Фюлц вкара два важни коша в последната минута на двубоя, реализира 21 точки и записа втори "трипъл-дабъл" в кариерата си, след като добави 11 борби и 10 асистенции към статистиката си. Аарън Гордън добави 21 точки, а Орландо имаше преднина дори от 21 точки в началото на второто полувреме. Уес Ивунду се отличи с 19 точки, а Никола Вучевич вкара също 19 за успеха на Меджик.

Леброн Джеймс записа 19 точки и 19 асистенции за Лейкърс, но пропусна тройка 4.9 секунди преди сирената. За "езерняците" това е първа загуба от Коледа насам. Куин Кук беше най-резултатен за тима с 22 точки и вкара тройка със сирената. Лейкърс игра в четвърти пореден мач без контузената си звезда Антъни Дейвис.