ПСЖ се разправи с Монако от втория опит (видео)

Пари Сен Жермен постигна разгромна победа с 4:1 като гост на Монако в отложен мач от 15-ия кръг на Лига 1. Двата тима се срещнаха за втори път в рамките на само три дни. Първата среща от 20-ия кръг в Париж завърши при резултат 3:3, но днес на “Луи II” гостите разпердушиниха своя съперник и си тръгнаха с трите точки.

ПСЖ поведе в 24-ата минута, когато Анхел ди Мария изведе на скорост Килиан Мбапе и останал очи в очи с вратаря той не сгреши за 0:1.

След това в 33-ата минуто нов гол на Мбапе бе отменен заради засада.

В 45-ата минута обаче гостите получиха дузпа, след като Лайвин Курзава бе спънат в наказателното поле и Неймар реализира от бялата точка за 0:2.

В 74-ата минута резултатът стана класически в полза на столичани. Марко Верати с мек прехвърлящ пас изведе Пабло Сарабия зад защитата и той с изстрел от воле вкара за 0:3.

Монако върна един гол в 87-ата минута, когато Тиемуе Бакайоко се разписа с глава след центриране от фаул.

В добавеното време обаче гостите довършиха съперника с четвърто попадение след хубава контраатака, завършена от Мбапе за крайното 1:4.

Така ПСЖ се откъсна на 8 точки пред Марсилия на върха на класирането, като вече има 49 в актива си. Монако остава на 9-ата позиция с 29 точки.