Етър с убедителен успех над Струмска слава в контрола

Етър победи втородивизионния Струмска слава с 4:1 в първата си контрола от зимната подготовка в Симитли. С проверката великотърновци сложиха край на едноседмичния си лагер в Сандански. Старши треньорът Петко Петков пусна в игра 20 футболисти, като не използва само контузените Анатоли Господинов, Никола Колев и Милчо Ангелов.

Етър започна в състав Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Флорент Боджадж, Дино Мартинович, Иван Петков.

Още при първата атака "виолетовите" поведоха. Юношата Стелиян Добрев се пребори за една топка в наказателното поле и с диагонален удар вкара своя първи гол за мъжкия отбор.

След десетина минути игра сериозна контузия в коляното получи защитникът на Етър Христофор Хубчев, който бе заменен принудително от Иван Скерлев. След четвърт час игра Иво Стоянов с добавка отблизо изравни за 1:1.

В 54-ата минута великотърновци отново поведоха. Иван Стоянов направи хубав самостоятелен пробив и намери Ерол Дост пред опразнената врата, който вкара за 2:1. Великотърновският тим наложи тотален превес до края и последваха още два безответни гола. Напористият Стелиян Добрев вкара второ попадение, след като отново Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка покачи. Малко след това след центриране от корнер защитникът Александър Дюлгеров с глава оформи крайното 4:1.