Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 1:0

Боруков игра 60 минути за Шефилд Уензди срещу Манчестър Юнайтед

Младият български нападател Преслав Боруков игра 60 минути в контролата на Шефилд Уензди U23 при гостуването на Манчестър Юнайтед U23, завършила 1:1. Проверката беше организирана, тъй като тази седмица няма мачове в първенствата на дублиращите отбори.

Боруков започна като титуляр и игра цял час срещу "червените дяволи". Българинът имаше сериозно участие и в изравнителния гол за "кукумявките".

В 15-ата минута домакините откриха резултата след изпълнение на корнер. Пет минути по-късно гостите от Шефилд Уензди изравниха от фаул, реализиран от Алекс Хънт. Фаулът беше спечелен от същия този Хънт, който получи топка от Боруков, успял да изпревари Ерик Баий и да подаде зад гърба на защитата. До края на мача домакините от Манчестър Юнайтед опитаха да стигнат до успеха, но гостите от Уензди удържаха със здрава защита.