Питсбърг разгроми Минесота

Сидни Кросби вкара гол и подаде за други три при завръщането си от контузия и Питсбърг разгроми Минесота със 7:3 в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Така Пенс се доближиха четири точки от лидера в Столичната дивизия Вашингтон, който има и мач повече.

Кросби се нуждаеше от по-малко от осем минути за първата си точка от Хелоуин насам, след като подаде на Евгени Малкин за първото попадение при 7:57 от началото на срещата. Капитанът вкара шестия си гол за сезона в последната третина с удар покрай Деван Дъбник и Питсбърг спечели за четвърти пореден път през редовния сезон. Кросби игра 17:53 минути, след като пропусна 28 мача заради операция на коремен мускул.

Малкин завърши мача с два гола и страхотен скрит пас за 19-ия на Брайън Ръст през сезона. Джаред Маккан пък се разписа за четвърти път в последните пет мача на Питсбърг, Доминик Саймън записа петото си попадение, а Тристан Джари спря 25 удара и е с баланс 11-0-1 в 12 старта срещу съперници от Западната конференция. Зак Паризи вкара два гола и Маркъс Фолино също се разписа за Уайлд, а Дъбник спаси 22 удара.

Айлъндърс продължиха да преследват Питсбърг на три точки, след като разгромиха с 8:2 опашкаря в сборното класиране Детройт. Брок Нелсън, Джордан Ебърли и Джош Бейли вкараха на Джими Хауърд в първите осем минути и го извадиха от игра, а резервата Калвин Пикард спря 14 от 19 шайби. Срещу него се разписаха отново Нелсън, Андерс Лий, Антони Бовилие, Ноа Добсън и Лео Комаров.