Тотнъм показа колебания, но все пак пребори Мидълзбро в преиграването (видео)

Тотнъм постигна победа с 2:1 над Мидълзбро в преиграването между двата тима от 3-ия кръг на ФА Къп. Двата тима не излъчиха поебдител в първия мач, който завърши 1:1. Днес обаче “Шпорите” взеха своето и продължават напред с голове на Джовани Ло Селсо във 2-ата и Ерик Ламела в 15-ата минута. В края на мача обаче лондончани изпуснаха инициативата и допуснаха гол във вратата си, дело на Джордж Савил в 83-ата минута. Така те трябваше да потреперят в заключителните минути, но успяха да удържат победата.

Срещата започна повече от добре за домакините. Във 2-ата минута вратарят на Мидълзбро направи непростима грешка, като подаде топката на Ло Селсо, който напредна на скорост през няколко защитници и хладнокръвно реализира за 1:0.

Мидълзбро обаче показа, че няма да се даде лесно и в 13-ата минута бе близо до изравняването. Дейвирснон Санчес сбърка при изнасянето на топката и гостите отнеха в опасна близост до наказателното поле, Лукас Нмеча получи на добра позиция, освободи се и стреля, но Пауло Гасанига спаси.

Само две минути по-късно обаче Тотнъм удвои. Ерик Ламела отне топката в средата на терена, напредна, финтира бранител и отбеляза за 2:0.

След това лондончани имаха още няколко добри възможности. Ламела отправи още един опасен удар, а със сериозни пропуски се отличиха и Райън Сесеньон, Джафет Танганга и Лукас Моура.

В самия край на полувремето обаче и гостите бяха близо до попадението след опасен изстрел с глава на Флетчър.

Втората част започна с голям пропуск на Сесеньон на празна врата, макар крилото да бе и в засада. Три минути по-късно пък Люис Уинг тества Гасанига от фаул, но стражът бе на мястото си и спаси.

В 79-ата минута “Шпорите” пропуснаха нов шанс, след като Кристиан Ериксен отправи нещо средно между удар и центриране и топката полетя към вратата, но в последния момент Томас Мехияс се намеси решително.

Мидълзбро обаче издебна своя шанс и той дойде в 83-ата минута. Тогава една дълга топка бе свалена за Савил, който овладя пред наказателното поле и стреля във вратата за 2:1.

До края мачът стана доста непредсказуем, като гостите опитаха да потърсят изравняването и имаха няколко възможности да обстрелват вратата на съперника. Тотнъм пък в същото време можеше да реши всичко на контраатака, но и домакините направиха някои сериозни грешки в завършващата фаза.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и срещата завърши с успех на Тотнъм, който продължава в 4-ия кръг на турнира, кадето ще гостува на Саутхамптън на 25 януари.