Лацио разби втородивизионен тим и ще играе на 1/4-финал за Купата (видео)

Отборът на Лацио разгроми с 4:0 втородивизионния Кремонезе на “Олимпико” и си осигури участие в 1/4-финалната фаза на Купата на Италия.

Начало на голеадата за “орлите” даде Патрик още в 10-ата минута, когато се възползва от неубедителна изява на вратаря Микаел Агаци. В 26-ата Марко Пароло удвои преднината на тима, когато изпревари играч на гостите при центриране на Джони Родригес и прати топката в противниковата мрежа. В 52-ата се разписа и Боби Адекание, но попадението му беше отменено поради засада. В 58-ата капитанът Чиро Имобиле направи резултата 3:0 с точно изпълнение на дузпа, свирена за нарушение срещу Бастош. Именно защитникът оформи крайното 4:0 в 89-ата минута, когато засече с глава центриране от пряк свободен удар на Джони.

Така актуалният носител на Купата на Италия ще продължи защитата на трофея си срещу Наполи, които римляните победиха с 1:0 преди дни в мач от Серия “А”.