Интер продължава по график за липсващия трофей на Конте (видео)

Отборът на Интер разгроми Каляри с 4:1 у дома в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия. Така "нерадзурите" продължават по график преследването на националния трофей, който липсва в колекцията на треньора Антонио Конте. Начело на Ювентус той спечели три титли, но нито една купа на страната.
Домакините откриха още в първата минута чрез Ромелу Лукаку. Белгиецът удвои в 12-ата минута, но голът му беше отменен след намесата на ВАР заради засада. Интер стигна до втори гол в 22-ата минута чрез Борха Валеро. В 49-ата Лукаку отбеляза трети гол във вратата на Каляри. Гостите от Сардиния намалиха след ефектна комбинация в 73-ата минута чрез Олива, но десет минути преди края Ранокия оформи крайния резултат.
Очаквано Конте даде почивка на част от титулярите предвид тежките битки за титлата в Серия А. От своя страна сардинци излязоха  в оптимален състав, като в игра бе дори преотстъпеният от Интер Раджа Наинголан.
Двубоят започна вихрено за домакините, които откриха още в първата минута. Белгийският нападател на Интер Ромелу Лукаку се възползва от грешка на гостите и пресече една върната назад топка в наказателното поле, пое я и с удар по земята направи Олсен безпомощен.
В 12-ата минута "нерадзурите" стигнаха до втори гол отново чрез Ромелу Лукаку, но попадението беше отменено след намесата на ВАР заради засада на нападателя. Все пак Интер бързо стигна до втори гол, като това се случи в 22-ата минута. Тогава Борха Валеро засече с тяло в мрежата една центрирана в наказателното поле топка, която преди това беше пропусната от Лукаку. Седем  минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но такава не беше отсъдена.
Второто полувреме започна по подобие на първото - с бърз гол на Интер. Негов автор отново стана Ромело Лукаку, който се разписа с глава след центриране в наказателното поле. "Нерадзурите" не показаха намерение да спрат дотук. В 58-ата минута Николо Барела отправи силен удар от границата на наказателното поле, но вратарят Робин Олсен спаси.
В 73-ата минута Каляри стигна до почетен гол. Алберто Чери получи топката на границата на наказателното поле, видя връхлитащия Кристиан Олива и насочи топката към него с пета. Играчът на Каляри успя да преодолее Ханданович за 1:3. Скоро Интер възстанови аванса си от три гола. Това се случи в 81-ата, когато Андреа Ранокия с глава вкара за 4:1 след центриране от корнер.
В самия край на мача Каляри можеше да стигне и до втори гол, но Ханданович отрази опасността. Така Интер спечели убедителен успех и осигури мястото си на 1/4-финалите.

Интер - Каляри 4:1
1:0 - Лукаку (1)
2:0 - Валеро (22)
3:0 - Лукаку (49)
3:1 - Олива (73)
4:1 - Ранокия (81)

Интер: Ханданович, Годин, Ранокия, Шкриняр, Лазаро, Барела, Брозович, Валеро, Димарко, Санчес, Лукаку.

Каляри: Олсен, Фараго, Писакане, Валукиевич, Ликоянис, Нандес, Олива, Йоница, Наинголан, Кастро, Чери.