Парма нанесе четвърта поредна загуба на Лече (видео)

В последен мач от 19-ия кръг на Серия "А" Парма се наложи с 2:0 над Лече и вече е на 7-о място в калсирането. След нулево първо полувреме, "дуковете" вдигнаха оборотите през втората част и стигнаха до успеха с попадения на Симоне Якопони (57') и Андреас Корнелиус (72').

За Лече това е четвърта поредна загуба. Новаците са на 17-а позиция в таблицата, но само с 3 точки повече от последния СПАЛ 2013.

И двата тима не стартираха годината позитивно и имаха нужда от добър резултат на “Енио Тардини”. Лече не можа да сложи край на традицията да губи в Парма, а домакините показаха, че през този сезон са фактор в Серия “А”.

Юрай Кучка можеше да даде аванс на Парма в 13-ата минута, но не се възползва максимално от центрирането на Роберто Галиоло и с глава прати топката в аут. Роберто Инглезе опита да изненада Габриел с далечен изстрел, а гостите много рядко поглеждаха напред. Под нивото си игра звездата на “дуковете” Деян Кулушевски, който от лятото ще премине в Ювентус.

В 57-ата минута Якопони се извиси в наказателното поле след центриране от корнер и с глава откри в полза на домакините. В 72-ата Кучка стреля в гредата, но после топката попадна на крака на Андреас Корнелиус и датчанинът беше безпощаден.

В следващия кръг Парма ще гостува на Ювентус, а Лече ще посрещне другия претендент за титлата - Интер.