Реал Сосиедад вкара 4 гола за 11 минути, дузпи помогнаха на Леванте

Реал Сосиедад се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на краля след разгромна победа с 4:0 като гост на Сеута. До почивката резултатът беше 0:0, но след това баските се разиграха и вкараха 4 безответни попадения за 11 минути - между 55-ата и 66-ата.

Голеадата започна с гол на Лука Сангали, а само минута след него се разписа и Аднан Янузай. Отново Сангали и Андер Баренечеа оформиха убедителната победа на Реал Сосиедад.

Две попадения на Санти Мина помогнаха на Селта да елиминира Мерида след успех с 4:1, а Райо Валекано се наложи с 2:0 над Баракалдо.

Леванте също се промъкна напред, отстранявайки след дузпи Реал Хаен. Серхио Леон откри за тима от Валенсия в 32-ата минута, но в 44-ата Никола Вукчевич получи червен картон и остави гостите с човек по-малко. В 83-ата минута Мигел Мартин беше точен за 1:1 и прати мача в продължения. Във второто от тях Ерик Кабако също беше изгонен и Леванте доигра оставащото време с 9 футболисти, но се добра до дузпи и там наложи волята си.