Ранни голове на "Олимпико" изкачиха Ювентус на върха в Серия "А" (видео)

Отборът на Ювентус победи с 2:1 при гостуването си на Рома в последния двубой от неделната програма на 19-ия кръг в Серия “А”. Головете за “бианконерите” отбелязаха Мерих Демирал (3') и Кристиано Роналдо (10') от дузпа, докато за “вълците” точен беше Диего Пероти (68') също от бялата точка. Това е първи успех за "Старата госпожа" срещу този съперник на "Олимпико" от май 2014 година.

И двамата наставници заложиха на същите 11 от предишните си мачове. Дуото в нападение за Ювентус бе съставено от Кристиано Роналдо и Пауло Дибала, а зад тях действаше Аарън Рамзи.
На върха на атаката на Рома бе поставен Един Джеко, като от по-задни позиции му помагаха Николо Дзаниоло, Лоренцо Пелегрини и Диего Пероти.
Мачът започна по чудесен начин за гостите, които бързо взеха преднина от два гола. Още в 3-ата минута Демирал откри резултата, засичайки центриране на Пауло Дибала от пряк свободен удар. В 9-ата Жордан Верету допусна топката да му бъде отнета от аржентинския нападател и веднага след това халфът го фаулира в наказателното поле. Това означаваше дузпа за "бианконерите", която беше превърната в гол от Кристиано Роналдо. Така португалецът се разписа в шести пореден шампионатен мач.
В 18-ата минута Пелегрини можеше да върне едно попадение за "вълците", но Адриен Рабио застана на пътя на топката. Секунди по-късно Демирал беше принудително заменен от Матайс де Лихт. В 32-ата минута Николо Дзаниоло осъществи впечатляващ пробив, като беше спрян с фаул след влизания на Рабио и Де Лихт срещу него. Звездата на домакините обаче получи контузия при тази ситуация и дори беше изнесен от терена на носилка и откаран право в болница. На негово място се появи Дженгиз Юндер. В добавеното време Роналдо се справи с Александър Коларов, но Пау Лопес изби неговия удар.
Римляните започнаха по-силно втората част, като с пропуски се отчетоха Джеко и Юндер. В 65-ата минута именно босненецът нацели страничната греда, а секунди по-късно центрира към турчина. Той нанесе удар с глава, който беше блокиран от Алекс Сандро. Оказа се обаче, че бранителят си е помогнал с ръка и след преглеждане чрез ВАР съдията посочи бялата точка за втори път в мача. Пероти се зае с изпълнението и превърна дузпата в гол. В 77-ата минута Роналдо нанесе удар с глава, който обаче излетя в аут. Секунди по-късно "Старата госпожа" организира добра контраатака, след която резервата Гонсало Игуаин се разписа. Попадението му обаче не беше зачетено поради негова засада. В 81-ата минута Шчесни улови опасен изстрел с глава на Коларов. В добавено време Пелегрини и резервата Браян Кристанте пропуснаха последните голови възможности за "джалоросите". С днешния успех Ювентус еднолично оглави класирането в Серия “А” с актив от 48 точки, след като досега изоставаше от Интер само по голова разлика. Торинци обаче се възползваха от грешната стъпка на Интер срещу Аталанта, които пък изпревариха Рома и така “вълците” вече са пети в подреждането, събирайки 35 пункта.

РОМА - ЮВЕНТУС 1:2

0:1 Демирал (3')
0:2 Роналдо (10' д.)
1:2 Пероти (68' д.)

Рома: Лопес, Флоренци, Смолинг, Манчини, Коларов, Диавара, Верету, Дзаниоло, Пелегрини, Пероти, Джеко

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Демирал, Бонучи, Сандро, Рабио, Пянич, Матюиди, Рамзи, Дибала, Роналдо