Торино продължи чудесния си старт на годината (видео)

Отборът на Торино надви Болоня с минималното 1:0 при домакинството си от 19-ия кръг на Серия “А”. По този начин “биковете” надградиха върху победата с 2:0 при гостуването си на Рома преди седмица, а в четвъртък отстраниха Дженоа за Купата на Италия.

Единственият гол в срещата отбеляза Алекс Беренгер още в 11-ата минута. В 39-ата съотборникът му Симоне Верди нацели страничната греда с шут от границата на наказателното поле. В 53-ата същото стори и Данило от състава на гостите, но с глава след центриране от корнер. В 88-ата Родриго Паласио остана сам срещу Салваторе Сиригу, но стражът успя да спаси неговия удар, с което съхрани аванса на своя тим.

Така Торино се изкачи на 7-ата позиция в класирането с 27 точки, докато Болоня е 12-и с 23 пункта.