Фиорентина си припомни какво е победа (видео)

Отборът на Фиорентина победи с минималното 1:0 при домакинството си на СПАЛ 2013 в двубой от 19-ия кръг на Серия “А”. По този начин “виолетовите” прекъснаха черната си серия от 8 поредни шампионатни мача без успех. Предишната им победа в италианския елит беше от 30 октомври с 2:1 при визитата им на Сасуоло.

Единственото попадение в срещата отбеляза капитанът на домакините Херман Песея в 82-ата минута след центриране от корнер. В 45-ата минута пък Габриел Стрефеца от състава на гостите нацели гредата след неубедителна намеса на противниковия вратар Бартломей Драговски.

Така Фиорентина вече е 14-и с 21 точки, докато СПАЛ все още е на дъното в класирането с едва 12 пункта в своя актив.