Голямо разочарование и 10-а поредна загуба за Тулуза

Отборът на Тулуза продължава стремглаво пътя си към Лига 2 на Франция. Тази вечер възпитаниците на Ален Касанова допуснаха 10-а поредна загуба в първенството, след като паднаха с 2:5 в домакинството си на Брест. Зрителите на стадион "Мунисипал" трябваше да преглътнат пореден горчив хап от своите любимци, които дълго време водеха в резултата, но се сринаха в края на мача.

Брест поведе в 7-ата минута, когато Йоан Курт бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 0:1.

Тулуза обаче реагира бързо и направиха обрат чрез Бафоде Диаките, който реализира два гола с глава след корнери в 16-ата и 21-ата минута.

Брест възстанови равенството в 72-ата минута чрез Гаетан Шарбоние, но Тулуза можеше бързо да си върне преднината две минути по-късно, когато Аарон Лея Исека вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

Това като че ли бе повратен момент в мача и до края домакините се предадоха и допуснаха цели три гола във вратата си. Отново Шарбоние изведе гостите напред в 77-ата минута, а Янга Мбок в 79-ата и Ървин Кардона в 85-ата минута окончателно довършиха съперника за крайното 2:5.

Така Тулуза остава на дъното на класирането в Лига 1 с 12 точки в актива си. Брест пъкпостигна ценен успех в битката за оцеляване и се изкачи до 14-ото място с 25 точки.