Вратарски гаф спомогна за рекордна победа на Лацио (видео)

Отборът на Лацио победи с 1:0 като домакин на Наполи в мач от 19-ия кръг на Серия “А”. Това е 10-и пореден успех в италианския елит за “орлите”, което се случва за първи път в клубната история. Предишното върхово постижение беше серията от девет победи през сезон 1998/99.

Преди самото начало на мача завоюваният от римляните трофей от Суперкупата на Италия беше изложен на показ, а домакинските тифози спретнаха празнична хореография по повод 120-годишнината на Лацио. Играчите пък носеха специални екипи, наподобяващи тези от сезон 1999/00, когато тимът завоюва дубъл в Италия.

Наполи бяха най-близо до гол в 68-ата минута, но тогава гредата спря шут на Пьотър Зиелински. Така се стигна до 82-ата минута, когато вратарят на “партенопеите” позволи на Чиро Имобиле да му отнеме топката в наказателното поле. Голмайсторът веднага стреля по посока на вратата, а Ди Лоренцо само добута топката за 20-ия гол на нападателя от началото на сезона.

Така третият в класирането Лацио отново е на три точки от лидерите Ювентус и Интер преди изиграването на техните мачове от кръга. Наполи пък е едва на 9-ата позиция с 24 точки.