Нюкасъл се пребори за точка на "Молиню" (видео)

Нюкасъл прекъсна негативната си серия от три поредни загуби с Премиър лийг, след като завърши 1:1 с Уулвърхамптън на "Молиню". Притиснатите от контузии "свраки" поведоха с гол на Мигел Алмирон (7'), но Леандер Дендонкер (14') изравни скоро след това. До края две важни намеси на Мартин Дубравка и изчистване от голлинията донесоха точката на гостите.

Нуно Еспирито Санто направи една промяна в сравнение с последния мач в Премиър лийг - Рубен Невеш започна вместо Райън Бенет. Цели пет бяха корекциите в състава на Стив Брус - Киърън Кларк, Пол Дъмет, Шон Лонгстаф, Матю Лонгстаф и Дуайт Гейлс стартираха за "свраките".

Двубоят започна добре за гостите, които поведоха в седмата минута след гол на Амирон. Вилемс проби отляво и пусна в наказателното поле към Гейл, който отклони топката на пътя на парагваеца. Алмирон стреля добре от движение - 0:1.

Уулвс обаче отговори светкавично и в 14-ата минута Леандер Дендонкер изравни резултата, след като отбраната на Нюкасъл го изпусна след корнер пред вратата на Дубравка. Белгиецът засече от воле за 1:1.

Стив Брус трябваше да направи две принудителни смени през първото полувреме, тъй като Пол Дъмет и Гейл получиха контузии.

В 34-тата минута Дубравка се намеси решаващо след удар с глава отблизо на Хименес.

Две минути след подновяването на играта Матю Лонгстаф изчисти от голлинията удар на Дохърти, а в 76-ата Дубравка за втори път спаси Нюкасъл от сигурно попадение, след като отрази изстрел с глава отблизо на Нето.