Саутхамптън си отмъсти за загубата с 0:9 след три отменени гола на Лестър (видео)

Лестър допусна едва втората си загуба у дома от началото на сезона, след като отстъпи с 1:2 на Саутхамптън в двубой от 22-рия кръг на Премиър лийг. "Лисиците" поведоха с гол на Денис Прает (14'), но допуснаха пълен обрат след попадения на Стюарт Армстронг (19') и Дани Ингс (81'). Така "светците" заслужено взеха известен реванш за срамната загуба с 0:9 от Лестър през октомври.

Брендън Роджърс бе направил две промени в сравнение със състава, който започна срещу Астън Вила в първия полуфинал за Купата на лигата. Хамза Чъдури и Харви Барнс започнаха за "лисиците". Рожденикът Джейми Варди, който пропусна последните два мача в Премиър лийг, също стартира.

Ралф Хазенхютъл бе предприел една корекция. Шейн Лонг замени Муса Дженепо в титулярните 11 на Саутхамптън.

В 14-ата минута Перес изведе с дълго подаване Варди по левия фланг, след което английският национал намери със страхотен пас на далечната греда Прает. Белгиецът не сгреши - 1:0. Само пет минути след това Саутхамптън изравни с голяма доза късмет, след като изстрел на Армстронг рикошира в Мадисън и не остави шанс на Шмайхел.

В 31-вата минута гол на Варди правилно бе отменен заради засада, а до почивката Лестър извади късмет, след като на два пъти гредите спасяваха домакините след удари на Дани Ингс.

В 63-тата минута Лий Мейсън отсъди дузпа в полза на Саутхамптън заради фаул на Союнджу срещу Лонг. След няколкоминутно разглеждане от ВАР решението на Мейсън бе отменено заради това, че Лонг е бил с милиметри в положение на засада. Веднага след това нов втори гол на Лестър, отбелязан този път от Ихеаначо, бе отменен отново заради засада.

В 81-вата минута Дани Инга получи перфектно извеждащо подаване от Адамс и стреля покрай Шмайхел, носейки победата на гостите с 14-ия си гол в Премиър лийг от началото на сезона.

В последната минута трето попадение на Лестър бе отменено заради засада. Този път то бе отбелязано от Джони Еванс.