Челси с класика срещу Бърнли (видео)

Челси стигна до първа домакинска победа в първенството от месец, след като спечели с 3:0 срещу Бърнли. Лондончани не бяха толкова убедителни през първото полувреме, но водеха с 2:0 на почивката. Жоржиньо откри резултата от дузпа в 27-ата минута, а Ейбрахам удвои след грешка на вратаря на гостите. В началото на второто полувреме Хъдсън-Одой сложи край на малкото останала интрига с трето попадение във вратата на Поуп.

Тимът на Франк Лампард е четвърти в класирането, като има аванс от пет точки пред петия Манчестър Юнайтед. Бърнли записа четвърта поредна загуба във Висшата лига и в момента е на четири точки над зоната на изпадащите.

Гостите първи стигнаха до удар към една от двете врати. Още във втората минута Хендрик се освободи и стреля, но топката мина доста над вратата на Кепа. Тази ситуация обаче бе последвана от минути на доминация от страна на Челси. Вилиан бе сред най-активните, като негов удар бе блокиран от Мий. По-късно бразилецът изведе Хъдсън-Одой, но и неговият изстрел бе спрян с тяло от бранител на съперника.

Хендрик прати топката в мрежата в 18-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. Ситуацията бе проверена с ВАР, но нямаше големи съмнения относно отсъждането. Домакините владееха повече топката, но не създаваха за положения. Вилиан промени това, след като навлезе в наказателното поле и бе съборен от Лоутън. Жоржиньо откри резултата от отсъдената дузпа.

Бърнли се държеше сравнително равностойно и в 33-ата минута Кепа трябваше да се намесва след нисък удар на Макнийл. Малко по-късно Бен Мий се извиси след центриране и насочи топката към мрежата, но Баркли успя да избие. Кълбото стигна до Крис Ууд, но защитата на Челси не му позволи да отправи точен удар.

Така се стигна до 38-ата минута, когато Тами Ейбрахам удвои аванса на “сините”. След центриране на Джеймс нападателят засече топката с глава. Топката отиде близо до вратаря на гостите Ник Поуп, но той не успя да реагира и я пропусна покрай себе си, което доведе до втори гол. Към края на полувремето лондончани имаха сериозно предимство и се разминаха с още едно попадение. Удар на Рийс Джеймс бе отразен от Поуп, а остро центриране на Хъдсън-Одой не бе засечено от никой в наказателното поле.

В началото на второто полувреме отборът на Лампард поведе с 3:0 и съвсем отчая съперника. Прекрасно центриране на Аспиликуета мина над главата на Ейбрахам и стигна до Хъдсън-Одой на далечната греда, а той насочи топката към мрежата. Ситуацията бе разгледана с ВАР поради съмнения за засада, но такава нямаше и попадението бе зачетено.

След този гол Челси заигра освободено и доминираше до края на срещата. Домакините търсеха още попадения, но не успяха да се разпишат отново. Поуп се справи отлично след удар на Ейбрахам. Английският национал пропусна отлична възможност и в 71-ата минута. Вратарят на гостите се намеси и при ситуация, в която Маунт бе близо до гол.

ЧЕЛСИ - БЪРНЛИ 3:0
1:0 - Жоржиньо (27-д)
2:0 - Ейбрахам (38)
3:0 - Хъдсън-Одой (49)