Ман Юнайтед се справи без проблеми срещу последния, Рашфорд с юбилеен мач и две попадения (видео)

Манчестър Юнайтед спечели без особени затруднения срещу последния във Висшата лига Норич с 4:0 в среща от 22-ия кръг. Попаденията за “червените дяволи” отбелязаха Маркъс Рашфорд в 27-ата и 52-ата от дузпа, Антони Марсиал в 54-ата и Мейсън Грийнууд в 76-ата.

Мениджърът на домакините Оле Гунар Солскяер заложи на най-доброто с което разполага, добрата новина за “червените дяволи” бе, че сред титулярите се появи и Хари Магуайър, който носеше и капитанската лента. От своя страна гостите не можеха да разчитат на основния си реализатор Теему Пуки.

“Червените дяволи” започнаха по-активно от своите гости и успяха да осъществят две отлични влизания в наказателното поле до 12-ата минута. При първото Рашфорд нахлу, но се засуети и бе затворен, а при второто Марсиал получи около точката за дузпа, но не успя да стреля към вратата.

Маркъс Рашфорд откри резултата в 27-ата минута. Отлично центриране отдясно на Хуан Мата към далечната греда бе догонено от нападателя, който прати необезпокояван топката в далечния ъгъл. това бе 13-о попадение за Рашфорд от началото на сезона във Висшата лига в неговия юбилеен мач номер 200 за “червените дяволи”.

43-ата минута Норич бе много близо до изравняване, когато Емилиано Буендия получи пред наказателното поле, пусна към Тод Кантуел вляво, но ударът му бе спасен по прекрасен начин с върха на пръстите от Давид Де Хеа.

След почивката срещата бе наситена с повече динамика, но само в едната посока. Гостите не успяха да осъществят почти нищо след средната линия и не успяха да затруднят сериозно Де Хеа нито веднъж. Още в 53-ата минута Рашфорд изведе прекрасно Брендън Уилямс, младокът нахлу на скорост в наказателното поле, където бе повален от Тим Крул. Зад бялата точка застана Маркъс Рашфорд и реализира отлично, макар вратарят да уцели ъгъла.

Само две минути след попадението на Рашфорд и Антъни Марсиал добави трети гол, който реши изхода на срещата окончателно. Бързо изпълнен корнер от Перейра към Мата даде възможност на испанеца да прати отлична топка около точката за дузпа, където Марсиал я засече безпощадно в мрежата.

58-ата минута младият Брендън Уилямс направи уникален пропуск, след като Перейра нахлу от дясно в наказателното поле, пусна отличен успореден на голлинията пас, но левият бек не успя от около метър да вкара в напълно празната врата.

76-ата минута Хари Магуайър прати силно топката напред в опит да изведе Даниел Джеймс, уелското крило бе надскочено от централния защитник на “канарчетата”, но кълбото попадна в Мейсън Грийнууд, който безпощадно намери левия ъгъл на Тим Крул от линията на дъгата.