Кристъл Палас и ВАР спряха възхода на Арсенал (видео)

Кристъл Палас прекъсна серията от две поредни победи с чиста мрежа на Арсенал, след като двата отбора завършиха 1:1 на "Селхърст Парк" в лондонското дерби от 22-рия кръг на Премиър лийг. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 12-ата минутаа, Джордан Аю изравни в 54-тата. В 66-ата Пиер-Емерик Обамеянг получи заслужен директен червен картон след намесата на ВАР. До края и двата обора имаха по един голям шанс да стигнат до победата, но това така и не се случи.

Рой Ходжсън направи две промени. Лука Миливойевич пропусна двубоя заради наказание, а Мамаду Сако - заради контузия. Шейку Куяте и Гари Кейхил започнаха на техните места. Новото попълнение Дженк Тосун остана на пейката за началото и се появи след почивката.

Микел Артета заложи на същия състав, който започна и при победата с 2:0 на Манчестър Юнайтед.
Арсенал откри резултата в 12-ата минута. Пас по земя от Даид Луис бе отклонен от Йозил към Лаказет, който изчака и много добре изведе Обамеянг. Габонецът си пое технично топката и не остави шанс на Гуаита.
Гостите продължиха да контролират играта, владейки топката в близо 70% от времето. До почивката обаче не се случи нищо друго интересно пред двете врати, като битката и физическите сблъсъци преобладаваха. В 41-вата минута Куяте отправи единствения точен удар в актива на "орлите", но Бернд Лено нямаше проблеми и спаси. Все пак към края на полувремето Кристъл Палас заигра по-добре.
Прогресът в играта на домакините продължи и в началото на втората част и в 54-тата минута закономерно се стигна до равенство, след като отбраната на Арсенал не се справи с един свободен удар.Куяте намери Аю, който стреля и след рикошет в крака на Луис топката влезе във вратата на Лено - 1:1.

В 60-ата минута Давид Луис можеше отново да изведе Арсенал напред, но негов удар с глава премина на сантиметри над напречната греда.

Шест минути след това Пиер-Емерик Обамеянг получи директен червен картон след намесата на ВАР. Капитанът на Арсенал бе санкциониран за опасно влизане в краката на Майер, който не можа да продължи мача и бе принудително заменен.

В 79-ата минута Сократис изчисти от голлинията удар с глава на Томскинс. Три минути след това изстрел на Пепе срещна гредата, след което Гуаита улови, преди Лаказает да направи добавка.
Двата отбора остават на съседни места в класирането - съответно девето и десето, като Палас има точка повече от "топчиите".