Лукаш Кампа: Победата ме направи най-щастливият човек днес

Адио, Токио! Германия уби олимпийската мечта на България (видео + галерия)

Капитанът на националния волейболен отбор на Германия Лукаш Кампа сподели след страхотната победа над България с 3:1 на полуфинала на олимпийската квалификация в Берлин, че успехът го е направил най-щастливият човек днес.

"Много съм щастлив от началото ни днес, от начинът, по който взехме първите два гейма. Работихме много да поведем, защото смятам, че това беше много важно. В мача можеш да усетиш, че когато българите са близо в резултата, беше изключително трудно да дръпнем, защото те просто винаги имат хора, които могат да бият сервиси. Ето защо, когато взехме втория гейм, можехме да се почувстваме добре и да играем малко по-лесно, въпреки че, разбира се, не беше лесно! След това загубихме третия гейм, но това вече бе различно и работихме усилено за крайната победа. Това може би ме направи най-щастливият човек днес!", призна Кампа след победата.