На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Атлетико изхвърли Барса в едно лудо, лудо второ полувреме (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид ще играе финал за Суперкупата на Испания след победа с 3:2 над Барселона в 1/2-финален дуел, игран в Джеда, Саудитска Арабия. След нулево първо полувреме последва истинска буря след почивката. В 46-ата минута Коке откри, а Лионел Меси (51) и Антоан Гризман (63) направиха обрат. След намеса на ВАР две попадения на каталунците бяха отменени - едното заради игра с ръка на Меси, а второто - заради засада. Алваро Мората (81 - дузпа) и Анхел Корея (87) направиха луд края на мача. Така Атлети ще срещне Реал Мадрид в неделя вечер в спор за Суперкупата на Испания.

Артуро Видал зае място в центъра на терена за каталунците вместо Иван Ракитич. Самюел Юмтити пък измести сънародника си Клеман Лангле. Ернесто Валверде заложи на познатото трио в атака - Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. Диего Симеоне очаквано разположи 4-4-2 с Жоао Феликс и Мората в атака. В халфовата линия се появи пробивния Анхел Корея.
Първият точен удар дойде след пет минути игра. Томас реши да шутира от 25 метра, нанесе добър нисък изстрел, но Нето имаше време да се придвижи и улови. В осмата минута Сержи Роберто овладя в наказателното поле и подаде към Артуро Видал, който стреля без забавяне - покрай близката греда. В 15-ата вратарят на мадридчани Ян Облак и защитата не се ориентираха добре при тупкаща топка. Луис Суарес опита да се възползва и се вклини между бранител и вратаря, но съдията назначи нарушение в атака. Словенският страж получи болка в областта на бедрото.
В 21-вата "блаугранас" арзвиха добра атака с бързи подавания с участието на Де Йонг, Жорди Алба и Меси. Последният не успя да получи в наказателното поле, изпреварен от Фелипе. Минута по-късно Лео Меси направи двойно подаване с Алба, аржентинецът шутира мигновено, но Облак отрази с крак. Испанският шампион все по-упорито се настаняваше пред наказателното поле на своя съперник. "Червено-белите" без притеснения приемаха играта в своята половина.
В 27-ата Френки де Йонг намери хубаво Сержи Роберто в наказателното поле, той опита да свали с глава, Фелипе скочи над Видал, а изчистената топка стигна до Антоан Гризман, който не успя да стреля добре от удобна позиция. В 32-рата Жерард Пике закъсня и фаулира Лоди встрани от наказателното поле. Ектор Ерера предпочете да изненада вратаря с директен удар - Нето реагира и изби.
В 34-ата Гризман отклони с глава от първа греда, Суарес беше на чудесна позиция в малкото наказателно поле, но пред него Стефан Савич успя да избие. В 40-ата тимът от “Камп Ноу” изкова брилянтна възможност с няколко бързи паса. Серхио Бускетс отне, Меси насочи вертикално към Суарес, който асистира на Гризман, който се измъкна от засадата. Бившият играч на Атлетико не успя да реализира под ъгъл сам срещу стража на “червено-белите”. Полувремето завърши с напрежение между играчите на двата отбора. То беше подкладено от сдърпване между Алба и Жоао Феликс. Секунди след финала на първата част съдията трябваше да разтървава футболистите и да раздава картони.
Едва 19 секунди след началото на второто полувреме топката попадна в мрежата на Барселона. Появилият се на почивката Коке ликуваше. Халфът получи от Анхел Корея и прецизно насочи до гредата за 0:1. Каталунците реагираха светкавично. В 52-рата Суарес овладя на гърди на границата на наказателното поле, остави за Меси, който измъкна топката в борбата с двама бранители. Аржентинецът видя коридор и шутира от 15 метра към близкия ъгъл - гол за 1:1.
"Блаугранас" заиграха още по-мотивирано и нападателно. В 56-ата Савич допусна грешка, а Гризман получи голова възможност под ъгъл за Облак. Френският стрелец технично копна топката, но Облак успя да спаси с пръстите. В 59-ата Лео Меси си помогна с рамо или ръка, овладя и отбеляза хубав гол. Съдията отиде да изгледа видеоповторение и отмени гола, след като сметна, че ръката е взела участие.
В 63-ата Барселона все пак вкара втори гол, който беше редовен. Защитата на "червено-белите" изпусна Луис Суарес на втора греда, той стреля, вратарят изби, а Гризман реализира от два метра с глава за 2:1. В 66-ата Меси изведе Суарес, който не се забави да стреля - Облак плонжира и изби. В 74-ата Пике прати топката в мрежата, но секунди по-късно попадението беше отменено заради засада. Меси хитро подаде към връхлитащия Видал, който всъщност беше в положение на засада. В 80-ата защитата на Барса се пропука, резервата Витоло се измъкна сам срещу вратаря, финтира го и беше фаулиран. Мората реализира дузпата за 2:2.
В 83-ата акцията на Атлети получи скорост, Мората центрира топката, а тя се удари в ръката на Пике. Претенциите на мадридчани за дузпа не бяха уважени, като съдията само изслуша своите видеопомощници и не се доближи до монитора. В 87-ата защитата на каталунците отново задряма сериозно, Пике закъсня, Мората изведе Анхел Корея, който преодоля вратаря за 2:3. Бразилският страж игра с топката, но тя премина голлинията въпреки опитите на Сержи Роберто.
В 89-ата Маркос Йоренте напредна необезпокояван, Ансу Фати не успя да го настигне, Йоренте стреля и Нето спаси. До края каталунците не намериха време за реакция и "рохибланкос" триумфираха.
Така Атлетико и Реал Мадрид ще определят носителя на Суперкупата на Испания, а Барселона се прибира в Испания.
БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО 2:3