Безпощаден ПСЖ разпердушини Сент Етиен за Купата на Лигата (видео)

Пари Сен Жермен се класира убедително на 1/2-финала в турнира за Купата на Лигата във Франция. Столичани буквално унищожиха Сент Етиен в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала, игран на "Парк де Пренс". Възпитаниците на Томас Тухел се наложиха с 6:1, а спокойно можеха да спечелят и по-убедително.

Головата фиеста започна във 2-ата минута, когато Тома Мюние пусна пас в коридор за Мауро Икарди, който без забавяне прати топката във вратата за 1:0.

Задачата на домакините се улесни сериозно в 31-ата минута, когато Уесли Фофана спъна откъсващия се Анхел Ди Мария и получи втори жълт и червен картон, оставяйки съотборниците си с човек по-малко на терена.

От този момент нататък на терена имаше само един отбор. В 40-ата минута ПСЖ удвои преднината си. Ди Мария с хитър пас изведе Неймар в наказателното поле, а бразилецът прехвърли вратаря за 2:0.

В 44-ата минута резултатът стана класически по доста куриозен начин. Килиан Мбапе изведе с пета Ди Мария, той центрира остро във вратарското поле, където се получи страхотен карамбол между двама защитници, гредата и вратаря и от крака на Жеси Мулен кълбото се озова в мрежата зад него за 3:0.

През второто полувреме домакините продължиха да се забавляват. В 49-ата минута Мбапе получи в пеналта, финтира вратаря и подаде за Икарди, който отбеляза в опразнената врата.

След това в 57-ата минута аржентинският нападател оформи своя хеттрик. ПСЖ организира контраатака, Мбапе напредна и подаде за Икарди на празна врата, който бе точен за 5:0.

Шестото попадение за парижани пък реализира Мбапе в 67-ата минута. Този път Икарди получи дълъг пас, овладя елеганто и подаде на Мбапе, който нямаше как да сгреши за 6:0.

В 71-ата минута Сент Етиен получи дузпа за нарушение на Ди Мария срещу Едмисон Корея. Йоан Кабай застана зад бялата точка и ударът му бе спасен от вратаря Серхио Рико, ветеранът обаче бе достатъчно съобразителен, за да довкара избитата топка с глава за 6:1.

Домакините вкараха и седми гол в 82-ата минута чрез Единсон Кавани, но той не бе зачетен заради засада.

Така Пари Сен Жермен не остави съмнение в превъзходството си и даде сериозна заявка за спечелване на трофея, като до целта му остават да спечели само още два мача. След този мач пък Сент Етиен стана първият отбор, допуснал 100 гола на "Парк де Пренс".