Лестър и Астън Вила ще решават спора помежду си в реванша (видео)

Отборите на Лестър и Астън Вила не излъчиха победител в първия мач помежду си от 1/2-финала за Купата на Лигата на Англия. Срещата на “Кинг Пауър Стейдиъм” завърши при резултат 1:1. Гостите първи взеха преднина чрез Фредерик Жилбер в 28-ата минута, но Келечи Ихеаначо възстанови равенството в 74-ата минута и този резултат се запази до края, като сега всичко ще се реши в реванша. За гостите в игра се появи американският талант с български корени Индиана Василев, който влезе в 74-ата минута на мястото на Ануар Ел-Гази.

Лестър бе по-активният отбор в началото на срещата и Джейми Варди пропусна три добри възможности за гол.

Астън Вила обаче издебна своя шанс и в 28-ата минута откри резултата. Ануар Ел-Гази центрира отляво за Фредерик Жилбер, който отблизо засече топката във вратата за 0:1.

До края на полувремето бирмингамци стояха по-добре и дори бяха близо до втори гол. В 42-ата минута Джак Грийлиш центрира за Езри Конса Нгойо, който изпревари вратаря и стреля с глава, но в напречната греда.

През втората част Лестър се хвърли в атака и зареди положения пред Орян Ниланд, който на два пъти се намеси решително след опасни удари на Джеймс Мадисън.

В 74-ата минута “Лисиците” все пак стигнаха до изравняване.Те отнеха в средата на терена, след което Келечи Ихеаначо получи пред наказателното поле, освободи се от двама защитници и със силен удар вкара за 1:1.

В 82-ата минута Джейми Варди бе изведен на скорост, но изстрелът му бе на сантиметри от вратата.

В крайна сметка срещата завърши без победител и всичко ще бъде решено в реванша. Ответният мач е на 28 януари на “Вила Парк” в Бирмингам.