Националите U20 надиграха националите U18 във втората контрола

Волейболистите от националния отбор на България за младежи до 20 години, които са водени от Пламен Христов, надиграха по-младите си събратя от националния тим за юноши до 18 години, който е воден от Мартин Стоев, с 3:0 гейма във втората контролна среща между двата състава, която се игра в столичната зала "Христо Ботев". Така двете национални селекции завършиха с равенство - 1:1 победи, след като в първия мач надделяха по-младите волейболисти.

Проверките са част от подготовката на националите до 18 години за предстоящата след дни европейска квалификация, на която София е домакин. Турнирът ще се проведе от 10 до 12 януари в зала "Христо Ботев". Съперници на нашите "лъвчета" са Сърбия, Румъния и Турция. Само победителят получава директна квота за Европейското първенство през лятото в Италия и Гърция. Останалите отбори ще имат втори шанс на втори кръг от европейските квалификации през април.