Манчестър Сити удари лошо Юнайтед и направи голяма крачка към финала на "Карабао Къп"

Манчестър Сити направи голяма крачка към финала на "Карабао Къп" (Купата на Лигата), след като победи с 3:1 като гост градския съперник Манчестър Юнайтед в първия полуфинален сблъсък и гледа уверено към реванша на 29 януари на "Етихад". "Гражданите" изиграха брилятно първо полувреме, в което отбелязаха три гола и си осигуриха комфортния аванс.

Попаденията за Сити отбелязаха Бернардо Силва в 17-ата минута, Риад Марез в 33-ата, а Андреас Перейра си отбеляза автогол в 39-ата. Маркъс Рашфорд намали в 70-ата минута, но надеждата за Юнайтед да продължи изглежда малка. В другия полуфинал ще се изправят Лестър срещу Астън Вила.

Така "гражданите" отмъстиха на Юнайтед за загубата през декември с 1:2 на "Етихад" в двубой от Премиър лийг и записаха трети пореден успех като гост на "Олд Трафорд".

Мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола извърши осем промени в състава, спрямо този, с който излезе в събота срещу Порт Вейл за ФА Къп. Изненадващо Серхио Агуеро и Габриел Жезус бяха оставени на скамейката, а атаката бе водена от  Рахийм Стърлинг.

Промени имаше и в състава на Манчестър Юнайтед. Оле Гунар Солскяер извърши пет промени спрямо 11-те от мача с Уулвърхамптън за ФА Къп. На вратата се завърна  Давид де Хеа, а в атакадействаха Джеси Лингард и Маркъс Рашфорд, които подпомагаха централния нападател Мейсън Грийнууд.

Домакините започнаха по-добре мача, докато гостите бяха малко неуверени в защита. В 9-ата минута "червените дяволи" създадоха добра възможност, но Фернандиньо успя да предотврати опасността. Сити овладя топката и създаде многоходова комбинация пред наказателното поле на Юнайтед, но не стигна до нищо опасно. Така се стигна до 17-ата минута, когато Сити откри с попадение на Бернардо Силва. Той получи топката пред наказателното поле, напредна и с удар с левия крак в горния десен ъгъл на вратата направи безпомощен Давид де Хеа за 1:0.

В 21-ата минута и Риад Марез се опита да повтори изпълнението на Силва, но не успя. В 33-ата минута обаче и алжирецът се разписа, след като беше изведен очи в очи с Де Хеа след подаване на Силва, преодоля стража на Юнайтед и удвои аванса на Сити.

Мъките за Юнайтед не свършиха дотук. В 39-ата минута Сити организира бърза контраатака, завършила с удар на Кевин де Бройне. Де Хеа успя да играе с топката, но тя рикошира в тялото на Андреас Перейра и влетя в мрежата. Ситуация при организацията на атаката беше прегледана с ВАР за нарушение, но такова не бе отчетено и голът остана. Само четири минути по-късно Сити беше близо до четвърти гол, но Стърлинг не успя да намери мрежата отблизо.

Вижте тази публикация в Instagram.

Just in that scoring mood #ManCity #CarabaoCup

Публикация, споделена от Manchester City (@mancity) на Яну 7, 2020 в 12:43 PST

На полувремето Солскяер извади Лингард от игра и на негово място заигра Матич. "Червените дяволи" стартираха по-добре втората част, като организира добра атака, която завърши със слаб удар и за Браво не беше проблем да улови. Владеенето на топката се изравни, но играчите в червено не успяваха да застрашат сериозно отбраната на "гражданите".

Все пак играта се пренесе в половината на Сити. Така се стигна до 63-ата минута, когато Юнайтед получи право да изпълни пряк свободен удар от добра дистанция, но Рашфорд прати топката далеч от целта. Последва бърза контраатака на Сити, топката беше пратена към Стърлинг, който комбинира със свой съотборник и постепенно остротата на атаката беше притъпена. В 69-ата минута Сити беше близо до четвърти гол, но Де Хеа отрази удар на Марез с крак. Грешка в средата на терена на Родри позволи на Юнайтед да организира бърза контратака чрез Грийнууд, който прати топката на пътя на Рашфорд и за нападателя на Юнайтед не беше проблем да преодолее Браво, като прати кълбото в далечния ъгъл. В 72-ата минута Де Хеа отново опази резултата, като спаси нов удар на Марез.

200 City appearances: #ManCity #CarabaoCup

Публикация, споделена от Manchester City (@mancity) на Яну 7, 2020 в 1:24 PST

Голът даде импулс в играта на Юнайтед и "червените дяволи" заиграха по-добре, като дадоха знак, че няма да се предадат без бой. В игра се появи и Антони Марсиал, заменил Грийнууд. В състава на Сити пък беше извършена принудителна смяна, като Кевин де Бройне отстъпи мястото си на Жезус.

Марез също напусна за сметка на Фодън. В заключителните минути Юнайтед можеше да отбележи втори гол, но Браво спаси удара на Рашфорд. До края Сити не позволи нови опасности пред вратата си и така резултатът се запази.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 1:3
0:1 - Силва (17)
0:2 - Марез (33)
0:3 - Перейра (39-автогол)
1:3 - Рашфорд (70)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Джоунс, Уилиамс, Фред, Перейра, Джеймс (64-Гомеш), Лингард (46-Матич), Рашфорд, Грийнуунд (81-Марсиал)

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Манчестър Сити: Браво, Ернандес, Фернандиньо, Отаменди, Уокър, Де Бройне (80-Жесус), Гюндоган, Менди, Марез (86-Фодън), Силва, Стърлинг