Три грешки помогнаха на Интер да счупи прокобата в Неапол (видео)

Интер започна успешно и новата 2020 година. Тази вечер възпитаниците на Антонио Конте сложиха край на прокобата при визитите си на "Сан Паоло" и записаха първа победа като гост срещу Наполи в Серия "А" от 1997 година насам. Ромелу Лукаку в 14-ата и 33-ата и Лаутаро Мартинес в 62-ата минута реализираха трите гола за гостите. За неаполитанците се разписа Аркадиуш Милик в 39-ата минута. Домакините обаче могат да се сърдят само на себе си за това поражение, тъй като и трите попадения на съперника паднаха след груби индивидуални грешки.

Домакините излязоха с атомното трио Лоренцо Инсиние, Аркадиуш Милик и Хосе Кайехон в атака. Пьотър Жиелински, Алан и Фабиан пък бяха тримата в средата на терена.

За гостите в атака отново започна дуото Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку. В средата на терена пък играта градяха Роберто Галярдини, Марсело Брозович и Матиас Весино.

Не бяха изминали и две минути от началото на двубоя, когато Наполи създаде първата голова възможност. Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле, където Аркадиуш Милик стреля с глава, но над вратата.

В ответната атака Интер също стигна до голово положение. Лукаку изскочи зад защитата, финтира вратаря и стреля, като в последния момент защитник изчисти пред голлинията. Оказа се обаче, че белгиецът е бил в засада и дори да беше отбелязал, голът нямаше да бъде признат.

В 8-ата минута Лукаку отново бе в светлината на прожекторите. Той се освободи от двама защитници и стреля в близкия ъгъл, но твърде слабо, за да затрудни Алекс Мерет.

Две минути след това и Лаутаро Мартинес имаше първа възможност да обстрелва вратата. Той пробва диагонален изстрел извън наказателното поле, но малко не му достигна да отбележи.

Наполи пък отговори с бърза контраатака. Инсиние напредна през центъра на терена и стреля по земя, но не намери очертанията на вратата.

Интер стигна до откриване на резултата в 14-ата минута. Джовани Ди Лоренцо се подхлъзна в средата на терена и позволи на Лукаку да открадне топката и да напредне мощно до наказателното поле, след което с прецизен удар с помощта на гредата да отбележи за 0:1.

В 25-ата минута Наполи успя да вкара гол, който обаче не бе зачетен. Инсиние центрира в пеналта, където Кайехон се сблъска със защитник, а Милик се възползва от ситуацията и прати топката в мрежата. Съдията обаче отсъди нарушение на испанеца.

В 28-ата минута Алекс Мерет трябваше да показва класа след опасен изстрел на Мартинес, но се намеси решително и не позволи да се стигне до втори гол в мрежата му.

В 33-ата минута гостите удвоиха преднината си. Отново Лукаку напредна с топка в крака и шутира силно извън наказателното поле, а вратарят Мерет този път се изложи и не се намеси добре, позволявайки на топката да се провре зад гърба му за 0:2.

Наполи имаше страхотна възможност в 37-ата минута. Инсиние бе изведен на добра позиция и шутира, но Самир Ханданович показа блестящ рефлекс и спря топката.

В 39-ата минута резултатът все пак бе намален. Кайехотн получи диагонален пас в наказателното поле и свали топката успоредно на голлинията за Милик, който отблизо бе точен за 1:2.

Втората част започна с шанс за Наполи. Инсиние стреля по земя в 47-ата минута и не бе никак далеч от отбелязване на гол.

Домакините стояха по-добре, но нова грешка, довела до нов гол, като че ли окончателно пречупи устрема им. В 62-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, където Костас Манолас се хвърли на шпагат, но вместо да изчисти топката, я подари на Лаутаро Мартинес, който отблизо вкара за 1:3.

В 75-ата минута Инсиние стреля от фаул, но късметът отново му обърна гръб и кълбото "кацна" на напречната греда.

В 80-ата минута Милан Шкриняр се бе включил в атака и стреля от дистанция, но в ръцете на Мерет. В ответната атака Жиелински бе изведен на стрелкова позиция, но шутира слабо и в ръцете на Ханданович.

В 87-ата минута Жиелински отново обстрелва вратата на гостите, като този път Ханданович трябваше да покаже най-доброто от себе си, за да не допусне гол.

В добавеното време Интер можеше да вкара четвърти гол. Лаутаро Мартинес изскочи зад защитата, елиминира вратаря, но в последния момент защитник успя да се върне и да му попречи да стреля в опразнената врата с доста опасно влизане, но все пак успя да докосне топката и така се размина с отсъждане на дузпа.

С този успех Интер отново се изравни по точки с Ювентус на върха в класирането, като двата тима имат по 45. Наполи пък продължава да се мъчи в средата на таблицата с 24 точки на 8-ата позиция.