Италия

Три грешки помогнаха на Интер да счупи прокобата в Неапол (видео)

06 януари 2020 | 23:40 - Обновена
Интер започна успешно и новата 2020 година. Тази вечер възпитаниците на Антонио Конте сложиха край на прокобата при визитите си на "Сан Паоло" и записаха първа победа като гост срещу Наполи в Серия "А" от 1997 година насам. Ромелу Лукаку в 14-ата и 33-ата и Лаутаро Мартинес в 62-ата минута реализираха трите гола за гостите. За неаполитанците се разписа Аркадиуш Милик в 39-ата минута. Домакините обаче могат да се сърдят само на себе си за това поражение, тъй като и трите попадения на съперника паднаха след груби индивидуални грешки.

Домакините излязоха с атомното трио Лоренцо Инсиние, Аркадиуш Милик и Хосе Кайехон в атака. Пьотър Жиелински, Алан и Фабиан пък бяха тримата в средата на терена.

За гостите в атака отново започна дуото Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку. В средата на терена пък играта градяха Роберто Галярдини, Марсело Брозович и Матиас Весино.

Не бяха изминали и две минути от началото на двубоя, когато Наполи създаде първата голова възможност. Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле, където Аркадиуш Милик стреля с глава, но над вратата.

В ответната атака Интер също стигна до голово положение. Лукаку изскочи зад защитата, финтира вратаря и стреля, като в последния момент защитник изчисти пред голлинията. Оказа се обаче, че белгиецът е бил в засада и дори да беше отбелязал, голът нямаше да бъде признат.

В 8-ата минута Лукаку отново бе в светлината на прожекторите. Той се освободи от двама защитници и стреля в близкия ъгъл, но твърде слабо, за да затрудни Алекс Мерет.

Две минути след това и Лаутаро Мартинес имаше първа възможност да обстрелва вратата. Той пробва диагонален изстрел извън наказателното поле, но малко не му достигна да отбележи.

Наполи пък отговори с бърза контраатака. Инсиние напредна през центъра на терена и стреля по земя, но не намери очертанията на вратата.

Интер стигна до откриване на резултата в 14-ата минута. Джовани Ди Лоренцо се подхлъзна в средата на терена и позволи на Лукаку да открадне топката и да напредне мощно до наказателното поле, след което с прецизен удар с помощта на гредата да отбележи за 0:1.

В 25-ата минута Наполи успя да вкара гол, който обаче не бе зачетен. Инсиние центрира в пеналта, където Кайехон се сблъска със защитник, а Милик се възползва от ситуацията и прати топката в мрежата. Съдията обаче отсъди нарушение на испанеца.

В 28-ата минута Алекс Мерет трябваше да показва класа след опасен изстрел на Мартинес, но се намеси решително и не позволи да се стигне до втори гол в мрежата му.

В 33-ата минута гостите удвоиха преднината си. Отново Лукаку напредна с топка в крака и шутира силно извън наказателното поле, а вратарят Мерет този път се изложи и не се намеси добре, позволявайки на топката да се провре зад гърба му за 0:2.

Наполи имаше страхотна възможност в 37-ата минута. Инсиние бе изведен на добра позиция и шутира, но Самир Ханданович показа блестящ рефлекс и спря топката.

В 39-ата минута резултатът все пак бе намален. Кайехотн получи диагонален пас в наказателното поле и свали топката успоредно на голлинията за Милик, който отблизо бе точен за 1:2.

Втората част започна с шанс за Наполи. Инсиние стреля по земя в 47-ата минута и не бе никак далеч от отбелязване на гол.

Домакините стояха по-добре, но нова грешка, довела до нов гол, като че ли окончателно пречупи устрема им. В 62-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, където Костас Манолас се хвърли на шпагат, но вместо да изчисти топката, я подари на Лаутаро Мартинес, който отблизо вкара за 1:3.

В 75-ата минута Инсиние стреля от фаул, но късметът отново му обърна гръб и кълбото "кацна" на напречната греда.

В 80-ата минута Милан Шкриняр се бе включил в атака и стреля от дистанция, но в ръцете на Мерет. В ответната атака Жиелински бе изведен на стрелкова позиция, но шутира слабо и в ръцете на Ханданович.

В 87-ата минута Жиелински отново обстрелва вратата на гостите, като този път Ханданович трябваше да покаже най-доброто от себе си, за да не допусне гол.

В добавеното време Интер можеше да вкара четвърти гол. Лаутаро Мартинес изскочи зад защитата, елиминира вратаря, но в последния момент защитник успя да се върне и да му попречи да стреля в опразнената врата с доста опасно влизане, но все пак успя да докосне топката и така се размина с отсъждане на дузпа.

С този успех Интер отново се изравни по точки с Ювентус на върха в класирането, като двата тима имат по 45. Наполи пък продължава да се мъчи в средата на таблицата с 24 точки на 8-ата позиция.

Борха Валеро20 Борха Валеро
88' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакуизлиза
Борха Валеро  Борха Валеровлиза
Фабианизлиза Фабиан  84' Милан Шкриняр  Милан Шкриняржълт картон
Фернандо Йорентевлиза Фернандо Йоренте
82' Стефано Сенси  Стефано Сенсижълт картон
Елсеид Хисайизлиза Елсеид Хисай  81'
Ървинг Лозановлиза Ървинг Лозано
73' Матиас Весино  Матиас Весиноизлиза
Стефано Сенси  Стефано Сенсивлиза
72'   жълт картон
62' Лаутаро Мартинес  Лаутаро Мартинесгол
61' Николо Барела  Николо Барелажълт картон
56' Роберто Галярдини  Роберто Галярдиниизлиза
Николо Барела  Николо Барелавлиза
Аркадиуш Миликгол Аркадиуш Милик  39'
33' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакугол
29' Антонио Кандрева  Антонио Кандреважълт картон
14' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакугол