Кристиано връхлетя в 2020 година с исторически хеттрик (видео + галерия)

Шампионът на Италия Ювентус разкъса с 4:0 гостуващия Каляри в двубой от 18-ия кръг на Серия “А”. Кристиано Роналдо завъртя първия си хеттрик в италианския елит след точни попадения в 49-ата, 67-ата (от дузпа) и 82-рата. Гонсало Игуаин също добави гол в 81-вата минута. CR7 стана първият португалец с хеттрик в италианското първенство, наниза гол в пети пореден мач и същевременно вече има попадения срещу всеки един от отборите в Серия “А”. Изключение прави Рома, но Роналдо е вкарвал на “вълците” с екипа на Реал Мадрид. С успеха Юве временно загърби Интер в спора за първото място.

Наставникът на “бианконерите” Маурицио Сари подреди 4-3-1-2 с Пауло Дибала и Кристиано Роналдо в предни позиции. Демирал застана до Леонардо Бонучи в центъра на защитата вместо Матайс де Лихт.
Гостите избраха идентична схема с Джовани Симеоне и Жоао Педро в атака, подкрепяни от Раджа Наинголан.
Срещата започна с опознавателни действия и чести разигравания от страна на гостите. Постепенно домакините тръгнаха по-напред и изостриха нападенията си. В 20-ата минута Хуан Куадрадо направи двойно подаване и излезе на чудесна позиция, но предпочете да върне назад към Кристиано, който беше блокиран. Повторенията показаха, че има засада на десния защитник.
В 30-ата CR7 се отскубна и отправи опасен удар с глава след плонж - вратарят изби. Ситуацията беше анулирана заради засада. В 35-ата Мерих Демирал нанесе много добър удар с глава след корнер, ала топката отскочи от напречната греда.
В 49-ата Рагнан Клаван потърси подаване към другия централен защитник. Пасът не беше добър, Кристиано стигна до топката, финтира вратаря и реализира на празна врата - 0:1. В 52-рата торинци бяха много близо и до второ попадение. Дибала се вклини в наказателното поле, стреля, вратарят спаси, топката се удари в защитник на гостите, а стражът имаше късмет тя отново да се чукне в него.
В 60-ата гостуващият тим създаде чудесна голова възможност. Топката беше центрирана отдясно към далечната греда, където Джовани Симеоне нанесе удар с глава и затрудни Войчеш Шчесни, който майсторски парира. В 67-ата Дибала навърза защитата на съперника и изработи дузпа. Кристиано я реализира с лекота за 2:0.
В 81-вата Роналдо изведе Гонсало Игуаин, аржентинецът финтира защитник и стреля по диагонала, топката рикошира и влезе в мрежата за 3:0. Минута по-късно Роналдо получи в наказателното поле от Дъглас Коща и мушна в близкия ъгъл, оформяйки първи хеттрик в Серия "А". В третата добавена минута Жоао Педро удари греда в опит за почетен гол.