Дженоа стартира успешно при новия треньор след куриозен гол (видео)

Дженоа победи с 2:1 като домакин на Сасуоло в двубой от 18-ия кръг на Серия “А”, който беше първи за Давиде Никола начело на тима.

Резултатът откри капитанът на “грифоните” Доменико Кришито в 29-ата минута от дузпа, свирена за фаул на Педро Обианг срещу Антонио Санабриа. Още в 33-ата обаче Обианг се реваншира за предизвикания от него наказателен удар, изравнявайки за своя отбор. В 76-ата съотборникът му Филип Джуричич се разписа, но голът му не бе признат заради негова игра с ръка. Така се стигна до 86-ата минута, когато след бърза контраатака Андреа Фавили центрира по земя в наказателното поле, Горан Пандев игра с топката, но веднага след това се сблъска с противниковия вратар Андреа Консили. Все пак, при падането си на земята, нападателят съумя да нанесе удар с глава по топката, която премина голлинията за крайното 2:1.

По този начин Дженоа се отлепи от дъното в таблицата и вече е 18-и с 14 точки в своя актив. Сасуоло пък е на 13-ото място с 19 пункта.