Резервите на Челси преодоляха Нотингам (видео)

Челси преодоля третия кръг в Купата на Англия след успех с 2:0 срещу Нотингам. Калъм Хъдсън-Одой откри резултата в шестата минута, а Рос Баркли отбеляза второто попадение в 33-ата.

Франк Лампард направи девет промени в състава си и даде шанс на играчи, които по-рядко играят. Въпреки това лондончани доминираха и без проблеми стигнаха до победата.

Лондончани играха с реплики на екипи от 1970 г. в чест на триумфа в Купата на Англия тогава. Преди 50 години "сините" побеждават Лийдс на финала.

Лондончани започнаха активно и още в седмата минута поведоха. Калъм Хъдсън-Одой навлезе в наказателното поле и с остър ъгъл в близкия ъгъл изненада вратаря на гостите, като откри резултата. Тимът на Лампард определено имаше предимство, а Нотингам сякаш не определя турнира като приоритет, тъй като мениджърът Сабри Ламуши бе дал почивка на доста основни играчи.

Педро бе близо до втори гол за домакините, но в 24-ата минута Форест можеше да изравни. Томори събори Мигтен в наказателното поле и сякаш имаше дузпа. След разглеждане на ситуацията с ВАР обаче отсъдено, че играчът на гостите е бил в засада преди да бъде извършено нарушението.

Миши Батшуай също се размина с попадение, тъй като изстрелът му с глава мина над вратата. В 33-ата минута Челси все пак стигна до второ попадение, дело на Рос Баркли. Английският национал се разписа с удар от близо, след като вратарят на гостите бе парирал изстрел на Хъдсън-Одой.

През второто полувреме Челси не успя да вкара нов гол, но контролираше събитията на терена. Лампард, който е печелил турнира четири пъти, пусна в игра 19-годишния английски халф Тарик Лампти, който направи дебют за клуба.
Закъсалият тим на Барнзли се размина с изненадваща загуба в третия кръг на Купата на Англия. Отборът е предпоследен в Чемпиъншип и се бори за оцеляване. Той се изправи срещу намиращия се в отлична форма Крю, който е в четвъртото ниво на английския футбол.

Крю се държеше до 75-ата минута, когато Конър Чаплин направи резултата 2:1 в полза на гостите. В края Барнзли стигна и до трето попадение.

В сблъсък на два отбора от Първа лига Бристол Роувърс и Ковънтри завършиха 2:2 и ще преиграват.

ЧЕЛСИ - НОТИНГАМ 2:0
1:0 - Хъдсън-Одой (6)
2:0 - Баркли (33)

КРЮ - БАРНЗЛИ 1:3
0:1 - Браун (3)
1:1 - Грийн (48)
1:2 - Чаплин (75)
1:3 - Томас (94)