Атлетико се придвижи трети (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид записа успех с 2:1 над гостуващия Леванте в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига, откриващ футболната година в Испания. Анхел Корея (13) и Фелипе Монтейро (18) зарадваха с голове публиката на “Wanda Metropolitano”. Точен за гостите от Валенсия беше Роджър Марти (16). Победата е трета поредна за “дюшекчиите” и изкачи тима на третата позиция.

Още преди да е изминала и минута игрово време домакините имаха троен шанс. Последователно Корея, Жоао Феликс и Саул не успяха да вкарат, като последният прати кълбото над гредата. Само в рамките на пет минути през първата част публиката на “Wanda Metropolitano” видя три попадения. В 13-ата Томас даде далечно подаване към Киърън Трипиър, бързакът моментално извади топката пред малкото наказателно поле, където Анхел Корея насочи елегантно от седем метра за 0:1. В 16-ата Роджър Марти изравни след страхотен удар от въздуха след завъртане. Топката се отклони от тялото на Алваро Мората и заблуди Ян Облак - 1:1.
Стотина секунди по-късно Ренан Лоди центрира отляво към включилия се централен бранител Фелипе Монтейро, който реализира с глава от 13 метра. Стражът на валенсианци се забави с плонжа, а иначе топката не беше толкова бърза - 1:2. До края на полувремето “дюшекчиите” създадоха още няколко възможности за гол.
След почивката тимът на Диего Симеоне атакуваше по-остро, но и не се впускаше напред необмислено. Гостите от “Сиутат де Валенсия” разчитаха на продължителни атаки, но рядко достигаха до опасни шутове. Процентът на владението на топката беше доста по-голям в полза на “жабчетата”. В 77-ата и 79-ата Жоао Феликс пропусна две изгодни възможности, като не се ориентира добре за ударите си. В 83-ата валенсианци имаха чудесен шанс за изравняване. Енис Барди шутира от 15 метра и Облак успя да парира.