Уотфорд ще преиграва, след като изпусна преднина от 3:0 (видео)

Уотфорд изпусна аванс от три гола и в крайна сметка завърши 3:3 с Транмиър Ровърс на "Викъридж Роуд" в класически сблъсък от третия кръг на ФА Къп. Този резултат означава, че двата отбора ще преиграват сблъсъка си.

Найджъл Пиърсън направи девет промени в сравнение със състава, който победи Уулвърхамптън в последния кръг в Премиър лийг. Даниел Бахман и Бейли Спенсър-Адамас записаха професионални дебюти. Крейг Доусън и Натаниел Чалоба бяха единствените, които запазиха местата си.

В 12-ата минута, в първия си мач като титуляр, Деле-Баширу откри резултата. 117 секунди по-късно "стършелите" удвоиха преднината си след гол на Чалоба. В 34-тата Перейра покачи на 3:0.

Конър Дженингс намали в 65-ата минута, въпреки че флагът бе вдигнат за засада. След намесата на ВАР обаче попадението бе признато. Това бе началото на знаменитото завръщане на Транмиър. В 78-ата минута Емауел Монте вкара втори гол за гостите, след като бе най-съобразителен след разбъркване след корнер. Три минути преди края Пол Мулин изравни от дузпа. "Стършелите" дори трябваше да треперят в края, тъй като останаха с човек по-малко след червения картон на Роберто Перейра. В крайна сметка обаче до нова промяна на резултата не се стигна.

По същото време Брентфорд успя да се класира за четвъртия кръг, след като постигна минимална победа с 1:0 над Стоукс Сити. Единственото попадение падна минута преди почивката, когато Емилиано Маркондес се разписа след добро изпълнение на пряк свободен удар.