Безпроблемен успех за Ман Сити (видео)

Манчестър Сити преодоля с лекота третия кръг на Купата на Англия. “Гражданите” победи с 4:1 четвъртодивизионния Порт Вейл и започнаха успешно защитата на трофея.

Пеп Гуардиола бе направил доста промени в тима си и шанс за изява получиха 17-годишният Тейлър Харууд-Белис и Фил Фоудън. Двамата млади англичани дори се наредиха сред голмайсторите. Редом до тях обаче играха опитни играчи като Серхио Агуеро и Давид Силва.

Зинченко откри резултата в 19-ата минута, а Поуп изравни. Малко преди почивката Агуеро се разписа за 2:1, а през втората част паднаха головете на Харууд-Белис и Фоудън.

Двубоят можеше да започне доста изненадващо, тъй като в първата минута гостите организираха атака, която можеше да доведе до гол. Поуп намери Бургес и той стреля от отлична позиция. Топката се отклони в Зинченко и мина покрай вратата. След тази ситуация “гражданите” контролираха събитията на терена, но превъзходството им не бе толкова голямо и те не създадоха сериозни положения в началото.

Отборът на Гуардиола поведе в 19-ата минута. Зинченко отправи нисък удар от дистанция. Топката мина през няколко играчи, отклони се в бранител на гостите и се озова в мрежата. След гола домакините вдигнаха темпото и намериха по-добър ритъм в играта си.

Малко по-късно тимът на Гуардиола се размина с второ попадение. Давид Силва бе на два метра пред опразнената врата, но не успя да насочи топката към мрежата. След неговия удар от въздуха тя се удари в горната греда, като избяга и от Агуеро, който бе пред голлинията. Порт Вейл се размина с втори гол, но вече рядко играеше с топката и трябваше да се справя с поредица от атаки на съперника.

Около 8000 привърженици на четвъртодивизионния тим бяха пристигнали на "Етихад" и в 35-ата минута те празнуваха. Том Поуп засече великолепно с глава центриране на Амо и изравни резултата. 34-годишният нападател през лятото обяви, че вкарва по 40 гола на сезон, ако всеки мач играе срещу Джон Стоунс. Английският национал не е човекът, който го изпусна, но Поуп демонстрира качествата си.

Малко преди почивката "гражданите" снигнаха до ново попадение. Фоудън бе намерен отлично отдясно и той прати топката към далечната греда, където бе Серхио Агуеро, а аржентинецът се разписа. Първоначално съдиите показаха, че има засада, но след дълго разглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения признаха гола.

През второто полувреме Ман Сити продължи да доминира без много да се напряга. След удар на Бернардо Силва с глава топката се докосна до гредата, но от външната страна. Секунди по-късно вратарят на Порт Вейл Скот Браун отрази удар от воле на Фоудън.

Резултатът стана 3:1 в 58-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле Стоунс насочи топката към мрежата. Кълбото се отклони в крака на 17-годишния Тейлър Харууд-Белис и попадението бе записано на негово име. Последва разглеждане на ситуацията поради съмнения за засада, но решението бе, че такава няма и домакините вече имаха аванс от два гола.

Гостите стигнаха до една добра възможност да намалят, но Том Конлон прати топката покрай вратата. В 76-ата минута Сити стигна до още едно попадение, дело на Фил Фоудън, който получи отлично подаване от Анхелиньо. Отборът на Гуардиола продължи да напада до края на двубоя, а в заключителните минути Агуеро, влезлият като резерва Марез и Фоудън пропуснаха отлични възможности за нов гол.

МАН СИТИ - ПОРТ ВЕЙЛ 4:1
1:0 - Зинченко (19)
1:1 - Поуп (35)
2:1 - Агуеро (42)
3:1 - Харууд-Белис (58)
4:1 - Фоудън (76)