18-годишен блесна с хеттрик за Норич (видео)

Младокът Адам Уче Ида вкара хеттрик за Норич при успеха на тима с 4:2 като гост на Престън в третия кръг на ФА Къп. Младежкият национал на Ейре дебютира наскоро в Премиър лийг, а днес показа на какво е способен и на практика сам класира отбора си за следващата фаза.

Логично беше мениджърът на "канарчетата" Даниел Фарке да заложи основно на резерви и той направи точно това. Все пак, в титулярния състав на гостите бяха исканият от Манчестър Юнайтед Тод Кантуел и  Том Трибул, които изигрха силен мач на "Дийпдейл".

Норич поведе още във 2-ата минута с попадение на Уче Ида, който получи пас от Марко Стиперман и стреля точно в далечния ъгъл. В средата на полувремето Даниел Фишер и Джейдън Стокли можеха да изравнят за домакините, но и двамата пропуснаха.

В 28-ата минута Одел Ернандес се озова на добра позиция и заби втори гол за гостите, а десетина минути по-късно Ида на практика сложи край на интригата с далечен изстрел, наказвайки неразчетено излизане на стража на Престън Конър Рипли.

В началото на второто полувреме Стокли центрира от корнер и Били Бодин върна едно попадение. 27-годишният халф беше най-добрият футболист на Престън и създаде немалко проблеми за защитата на Норич.

В 61-ата минута Уче Ида оформи хетттрика си, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Рипли. Престън все пак съумя да намали на 2:4 малко преди края, когато точен беше Джош Хароп.

ПРЕСТЪН - НОРИЧ 2:4 (0:3)