Брайтън се препъна срещу Шефилд У

Шефилд Уензди изненадващо елиминира Брайтън в третия кръг на ФА Къп. Тимът от Чемпиъншип, който загуби последните си три мача, се наложи с 1:0 като гост над представителя на Премиър лийг. Единствения гол отбеляза Адам Рийч от пряк свободен удар в 65-ата минута.

Паскал Грос беше най-активен за Брайтън в началните минути, а вратарят на гостите Камерън Доусън спаси опасен удар с глава на Гаетан Бонг. "Кукумявките" действаха по-предпазливо, но организираха няколко опасни контри и при една от тях Джейкъб Мърфи пропусна да открие резултата.
Макар че Брайтън имаше надмощие до почивката, в края на полувремето имаше нова сериозна заплаха за вратата на домакините. Ветеранът Стивън Флетчър отправи силен удар под гредата, но Дейвид Бътън се намеси.

Втората част започна с пропуск с глава на Шейн Дъфи от Брайтън, а след това Флетчър се контузи и бе заменен от Сам Уинал. В 62-ата минута Бътън показа добър рефлекс след шут на Рийч, но в 65-ата лявото крило на Уензди стреля блестящо от фаул и откри в полза на гостите.

До края на мача Брайтън притисна съперника в търсене на изравнителен гол. Най-близо до попадението беше резервата Алиреза Джаханбахш в 77-ата минута. Иранецът стреля с атрактивна задна ножица, но топката премина над вратата.

Шефилд Уензди отстрани елитен съперник в турнира за първи път от 1993 година, когато на полуфиналите надделя срещу градския си съперник Шефилд Юнайтед, но после загуби спора за трофея срещу Арсенал.

БРАЙТЪН - ШЕФИЛД УЕНЗДИ 0:1 (0:0)