Бърнли продължава за Купата, драматичен успех на Хъл

Джей Родригес се отчете с два гола за успеха на Бърнли срещу Питърбро с 4:2  в мач от третия кръг на Купата на Англия. Той откри резултата в осмата минута, а Ерик Питърс удвои аванса на домакините малко по-късно. Джеф Хендрикс направи 3:0 в 23-та минута и на този ранен етап крайният победител до голяма степен бе ясен, въпреки че тимът от Първа лига върна един гол преди почивката чрез Иван Тони. Родригес отново се разписа в началото на втората част, а Рики Джейд-Джоунс вкара за Питърбро.

Това бе първи сблъсък в турнира между двата отбора. Мениджърът на Бърнли Шон Дайч направи осем промени от загубата от Астън Вила преди два дни, но и този тим се оказа прекалено силен за гостите. Питърбро, който е воден от Дарън Фъргюсън, е шести в третото ниво на английския футбол, въпреки че има само една победа в последните си шест шампионатни срещи.

Втородивизионният Хъл Сити стигна до драматичен успех при гостуването си на Родъръм. Те спечелиха с 3:2 с гол на реализирия хеттрик Том Ийвс в последната минута. Загубата бе тежка за домакините, които от 24-ата минута играха с човек по-малко, но въпреки това водеха с 2:1 на почивката.

В сблъсък между два отбора от Чемпиъншип Бирмингам отстрани Блекбърн, след като Джереми Бела се разписа в 90-ата минута. Успехът на бирмингамци бе още по-сладък, тъй като те играха от 60-ата минута с човек по-малко.

БЪРНЛИ - ПИТЪРБРО 4:2

1:0 - Родригес (8)

2:0 - Питерс (15)

3:0 - Хендрикс (23)

3:1 - Тони (39)

4:1 - Родригес (52)

4:2 - Джейд-Джоунс (76)

РОДЪРЪМ - ХЪЛ 2:3