40-годишен ветеран огорчи Нюкасъл и донесе преиграване на Рочдейл (видео)

Нюкасъл не успя да победи 18-ия отбор във временното класиране на Лига Едно, завършвайки 1:1 с Рочдейл като гост, и ще трябва да преиграва мача си от третия кръг на ФА Къп. "Свраките" бяха много по-добрият отбор през първото полувреме на "Спотленд" и заслужено поведоха с гол на Мигел Алмирон в 17-ата минута. Парагваецът засече центриране на Кристиан Атсу, за да отбележи втория си гол с екипа на "свраките".  Муто и Жоелинтон пропуснаха няколко чудесни възможности да увеличат преднината на Нюкасъл до почивката.

След почивката домакините бяха по-силният отбор и заслужено стигнаха до равенството. Удар на Хендерсън срещна гредата, а в 79-ата минута 40-годишният Аарън Уилбрахам изравни резултата. Люк Матисън за пореден път проби добре по десния фланг и центрира по земя в наказателното поле. Уилбрахам не успя да нанесе добър първи изстрел, но при втория опит прати топката във вратата.

В 90-ата минута Ратбоун дори пропусна чудесна възможност да донесе пълен обрат на домакините.

Преиграването на "Сейнт Джеймсис Парк" ще бъде след десетина дни.

Милуол обаче не допусна такава грешна стъпка, както Нюкасъл, и се класира безпроблемно за четвъртия кръг, след като надигра с 3:0 Нюпорт у дома. Още в седмата минута Мат Смит даде преднина на домакините, след като засече центриране от корнер. Нюпорт стартира добре втората част, но Джейми Мат пропусна да изравни. В 64-тата минута Конър Малоуни удвои от дузпа, а осем минути преди края Том Брадшоу оформи крайния резултат и победата на "лъвовете".

Друг клуб от Чемпиъншип - Бристол Сити, не успя от първия си опит да се класира за четвъртия кръг, след като направи 1:1 у дома с Шрюсбъри Таун. Фамара Диедиу откри резултата в 30-ата минута, но тимът от Лига Едно изравни три минути след почивката чрез Шон Гос. В края гостите дори можеха да стигнат до победата, но удар на Джош Лoрент срещна гредата.