Дончич отказа Бруклин за една част, Далас с десета победа у дома (видео)

Далас стигна до десетата си домакинска победа за сезона, а вероятно за никого не е изненада, че Лука Дончич бе в основата на триумфа на Маверикс. Тексасци спечелиха със 123:111 срещу Бруклин и вече имат баланс от 22-12, който към настоящия момент им отрежда петото място в класирането на Западната конференция на НБА.

Дончич завърши с 31 точки, 13 борби, 7 асистенции и 1 чадъра за 34 минути игра. В последната четвърт той вкара половината точки на Маверикс (15) и едва три по-малко от целия отбор на гостите (18). Словенецът имаше и висока успеваемост в стрелбата - 9/18 от игра (5/8 от тройката), както и 8/9 от наказателната линия.

Джей Джей Бареа добави 10 точки и 6 асистенции, а Сет Къри се включи с 25 точки от пейката (5/5 от тройката). Макси Клебер също имаше силни минути като резерва с 18 точки и 3 чадъра, като същото може да се каже и за Бобан Марянович, завършил с 10 точки и 7 борби за едва 13 минути на паркета. Кристапс Порзингис пропусна втори пореден мач, а очакванията са, че няма да играе и в събота срещу Шарлът.

За пореден път през сезона Спенсър Динуиди бе най-резултатен за Бруклин, реализирайки 19 точки. Джанан Муса добави 14, а ДеАндре Джордан остана с 10 точки и 10 борби за Нетс, които са с актив от 16-17.