Ливърпул продължи да се забавлява и на старта на новата година (видео)

Ливърпул продължи да се забавлява и в първите дни на новата 2020 година. Мърсисайдци изиграха поредния си силен мач и записаха нова победа на сметката си в Премиър лийг, след като се наложиха с 2:0 над Шефилд Юнайтед в сблъсъка между двата тима на “Анфийлд” от 21-ия кръг. Мохамед Салах и Садио Мане бяха героите в този мач, като се разписаха съответно в 4-ата и 64-ата минута след хубави комбинации помежду си. Домакините обаче можеха да спечелят и доста по-убедително, като направиха много пропуски, а със страхотни спасявания се прояви вратарят на “Остриетата” Дийн Хендерсън. След този мач пък играчите на Юрген Клоп направиха пълна календарна година без загуба на сметката си и за пръв път от 2007 година насам записаха 5 поредни "сухи" мрежи в първенството.

Юрген Клоп пусна оптимален състав със Садио Мане, Мохамед Салах и Роберто Фирмино в атака, а в средата действаха Джеймс Милнър, Джордан Хендерсън и Жоржиньо Вайналдум.

Крис Уайлдър пък заложи на двойката Дейвид МасГолдрик и Лис Мусе в предни позиции. Играта в центъра на терена градяха триото Джон Флек, Оливър Норууд и Джон Лундстрам.

Ливърпул откри резултата още с първата си по-добра атака в мача. В 4-ата минута Андрю Робъртсън получи пас на левия фланг, защитник на гостите се подхлъзна и не успя да го спре да подаде за Мохамед Салах, който отблизо засече топката във вратата за 1:0.

Шефилд Юнайтед опита да отговори почти мигновено и в 5-ата минута Лундстрам отправи опасен шут от воле покрай вратата.

След това в 8-ата минута Алисон трябваше да прави и първото си спасяване след точен изстрел на МасГолдрик, но бразилският страж се намеси решително и опази вратата си.

В 12-ата минута пък Салах можеше да удвои резултата, но този път Дийн Хендерсън направи блестящо спасяване под гредата.

В 15-ата минута гостите отбелязаха гол чрез Лундстрам, но той не бе зачетен заради засада.

В 19-ата минута Вайналдум се освободи на границата на пеналта и отправи хубав удар, но малко над вратата.

В 30-ата минута Ливърпул организира поредната си страхотна атака на скорост, Мане елегантно изведе Салах сам срещу вратаря, но Дийн Хендерсън отново бе блестящ и не позволи на египтянина да отбележи втория си гол в мача.

Ливърпул продължи да натиска и в началото на второто полувреме. Роберто Фирмино отправи истински снаряд към вратата на съперника, но малко не му достигна да отбележи.

В 60-ата минута Салах можеше по доста куриозен начин да вкара втори гол. Той опита меко центриране към Вирджил ван Дайк, холандецът обаче се наведе и топката тупна и се отби от гредата.

В 64-ата минута резултатът все пак бе удвоен. Ливърпул организира бърза контраатака, Салах и Мане отново комбинираха чудесно, като този път египтянинът изведе съотборника си в наказателното поле, първият удар на сенегалеца бе спасен от вратаря, но при добавката той не сгреши за 2:0.

В 68-ата минута страхотен шут по земя на Салах бе на път да се озове в мрежата, ако не бе поредната блестяща намеса на Хендерсън.

В 74-ата минута Мане се включи на скорост отляво и отправи изстрел от малък ъгъл, но вратарят Хендерсън отново бе заел добра позиция и спаси.

В 88-ата минута "Остриетата" пропуснаха най-добрата си възможност в мача. Оливър Макбърни получи прекрасно центриране на метър от вратата, но отигра лошо топката и вместо да отбележи я прати в ръцете на Алисон.

В крайна сметка Ливърпул се поздрави с 11-ата си поредна победа в първенството и с актив от 58 точки е едноличен лидер в класирането с преднина от 13 точки пред втория Лестър и с мач по-малко. Шефилд Юнайтед остава на 8-ото място в таблицата с 28 пункта в актива си.