Възроден Арсенал стъпка Манчестър Юнайтед за едно полувреме (видео)

Арсенал започна новата 2020 година повече от добре. Лондончани спечелиха с 2:0 дербито с Манчестър Юнайтед от 21-ия кръг в Премиър лийг и спряха серията си от 5 поредни мача без победа във всички турнири. Възпитаниците на Микел Артета показаха сериозно подобрение в играта си, особено през първото полувреме, когато тотално надиграха своя съперник и отбелязаха и двата гола чрез Никола Пепе в 8-ата и Сократис Папастатопулос в 43-ата минута. През втората част "Червените дяволи" опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да стигнат до сериозни голови положения и си тръгнаха с наведени глави от "Емиратс".

В третия си мач начело на "Артилеристите" Микел Артета бе избрал да пусне в атака Александре Лаказет, а зад гърба му го подкрепяха Месут Йозил, Пиер-Емерик Обамеянг и Никола Пепе. Опорните халфове бяха Гранит Джака и Лукас Торейра.

В същото време Оле Гунар Солскяер бе предпочел Антони Марсиал отново да бъде в ролята на централен нападател, а Маркъс Рашфорд, Джеси Лингард и Даниел Джеймс да действат от по-задни позиции. В средата той заложи на дуото Неманя Матич и Фред.

Арсенал откри резултата още с първата си възможност в мача. В 8-ата минута Сеад Коласинак получи пас в наказателното поле и почти от аутлинията върна назад към Никола Пепе, който бе оставен непокрит и стреля във вратата за 1:0.

Само две минути по-късно Обамеянг бе намерен с хубаво центриране и опита акробатичен изстрел, но над вратата.

Арсенал продълживаше да създава по-добрите положения. В 32-ата минута Лаказет се пребори с Хари Магуайър в наказателното поле и стреля отблизо, но покрай вратата. Минута след това Лукас Торейра се озова на стрелкова позиция на границата на пеналта, но ударът му "облиза" гредата.

В 38-ата минута Давид Де Хеа сбърка при опита да изчисти топката и я подаде на Пепе, който стреля от дистанция и топката се отби от гредата.

В 43-ата минута при едно центриране от корнер Лаказет игра с топката на първата греда, Де Хеа не се намеси убедително и я подари на Сократис Папастатопулос, който отблизо вкара за 2:0.

В добавеното време на първата част Манчестър Юнайтед отправи първия си точен удар в мача. Магуайър стреля с глава отблизо, но в ръцете на Бернд Лено.

Първата възможност за втората част бе създадена от гостите. В 53-ата минута Дан Джеймс опита изненадващ удар през краката на защитник, но Лено внимаваше и спаси.

В 55-ата минута Фред стреля от дистанция, но в ръцете на вратаря.

Подобрението в играта на Юнайтед започваше все повече да си личи и в 59-ата минута Матич изведе Андреас Перейра очи в очи с вратаря, но ударът му бе в мрежата, но от външната страна.

В 70-ата минута имаше сериозни съмнения за дузпа за "Червените дяволи", след като Аарън Уан-Бисака бе препънат на границата на наказателното поле, но съдията прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В 73-ата минута Мейсън Грийнууд стреля от дистанция по земя, но в ръцете на вратаря.

В крайна сметка Арсенал удържа преднината си и записа първи успех под ръководството на Микел Артета. Така тимът излезе на 10-ото място в Премиър лийг с 27 точки. Ман Юнайтед запазва 5-ата си позиция в таблицата с 31 точки.