Уотфорд пречупи "вълците"

Уотфорд срази Уулвърхамптън с 2:1 в двубой от 21 кръг на английската Висша лига, игран в първия ден на 2020 година. Така "вълците" пропуснаха възможността да се доближат до отборите в топ 4 и остават на седма позиция, докато за домакините победата бе едва четвърта от началото на сезона, но ги оставя на предпоследното място.

Жерард Деулофеу откри резултата в 30-ата минута след асистенция на Исмайла Сар, като с диагонален удар преодоля вратаря на "вълците". В 49-ата рожденикът Абдулай Дукуре се възползва от подаване на Деулофеу и с красив шут прониза отново мрежата на съперника за 2:0. В 60-ата Педро Нето отбеляза първия си гол в първенството и остави интригата жива, но Уулвърхамптън не се добра до изравняване, независимо че изигра последните 20-ина минути с човек повече. В 71-ата Кабаселе получи директен червен картон за спиране на чисто голово положение.

Уулвс не са печелили мач на 1 януари от 1981 година насам, а Уотфорд го направиха за първи път от 2011-а.